Partneři sekce:

Největší přehlídka technického zařízení budov v České republice

Největší přehlídka technického zařízení budov v České republice

Ve dnech 27. února. – 2. března 2018 se na pražském výstavišti PVA EXPO PRAHA uskuteční 22. ročník největšího mezinárodního veletrhu technického zařízení, techniky prostředí a technologií pro energeticky efektivní budovy v České republice – Aquatherm Praha, zaměřeného především na vytápění, vzduchotechniku, klimatizační, regulační a ekologickou techniku.

Po dvou letech se na veletrhu představí opět více jak 200 vystavovatelů, zejména z řad výrobců a generálních dodavatelů, z více jak 10 zemí. Největší zastoupení má tradičně obor vytápění, a jsou mu tak věnovány haly 3 a 4. Oproti roku 2016 však výrazný nárůst zaznamenal obor vody a sanity a s tím plně obsazená hala 5.

Doprovodný program veletrhu bude tradičně probíhat všechny čtyři dny veletrhu. Do všech oborů technického zařízení budov postupně zasáhla evropská legislativa a s tím se mění nejen sortiment výrobků, ale i jejich parametry. Cílem veletrhu tak je předat jak vystavovatelům, tak návštěvníkům informace, které pomohou udržet krok s oborem, jehož cílem je zdravější bydlení a budovy s menšími energetickými nároky. V rámci doprovodného programu tak budou komunikována aktuální témata, jako je novela energetické zákona, obnovitelné zdroje energie, větrání škol, retrofit, GDPR, BIM a další. V rámci doprovodného programu se uskuteční také speciální Den starostů. Půjde o setkání představitelů samospráv z celé České republiky ke třem klíčovým tématům: voda – energetika – odpady. Den starostů se koná na základě spolupráce Svazu měst a obcí ČR s organizátory veletrhu. Nová zelená úsporám, Dešťovka a Kotlíkové dotace – i to bude součástí programu, včetně aktuálních informací ke třem nejznámějším dotačním programům Ministerstva životního prostředí, které mohou ušetřit až stovky tisíc korun. Odborníci ze Státního fondu životního prostředí ČR budou připraveni poskytnout také individuální konzultace a poradenství v rámci jejich expozice v hale 5.

Přestože je veletrh zaměřený zejména na B2B klientelu a odbornou veřejnost, dává dostatek prostoru pro prezentaci i širší veřejnosti. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejkomplexnější a nejucelenější přehlídku oboru technického zařízení budov láká k návštěvě odborníky i jednotlivce, kteří plánují stavbu rodinného domu nebo rekonstrukci. Pro všechny zájemce z domova i zahraničí je na oficiálním webu veletrhu připravena jednoduchá registrace, která zaručuje vstupenku na veletrh zdarma. Bližší informace jsou k dispozici na www.aquatherm-praha.com.

Kontakt: MDL Expo s.r.o., tel.: +420 720 315 315, e-mail: aquatherm-praha@mdlexpo.cz

Společnost MDL Expo s.r.o., je na základě licence poskytnuté Reed Exhibitios Messe Wien organizátorem veletrhů Aquatherm Praha a Aquatherm Nitra. Největšího veletrhu technického zařízení budov v České a Slovenské republice, zaměřeného na vytápěcí, ventilační, klimatizační, regulační a ekologickou techniku.

ZDROJ: PR článek společnosti MDL Expo s.r.o.

RubrikyVytápění