Partneři sekce:
  • SCHELL

Design a funkčnost: KORATHERM HORIZONTAL VKM

Design a funkčnost: KORATHERM HORIZONTAL VKM

Designové otopné těleso se středovým připojením KORATHERM HORIZONTAL VKM rozšiřuje rodinu designových otopných těles KORATHERM. Svým designem i provedením v sobě kloubí výhody kvalitního materiálu, dokonalého provedení a moderního, jednoduchého designu.

Designová otopná tělesa KORATHERM představují moderní design spojený s efektivním způsobem sdílení tepla ve vytápěné místnosti. Jejich čelní plocha zvýrazňuje sálavou složku tepla a přispívá tak k pocitu tepelné pohody. Široký sortiment ucelené výrobkové řady KORATHERM sestává z pěti základních modelů. Liniové, horizontálně nebo vertikálně orientované otopné profily jsou konstrukčně uspořádány do mnoha typů.
 

Horizontální elegance

KORATHERM HORIZONTAL VKM má spodní středové připojení a regulační ventil. Tyto zvyšují efektivní funkci tohoto tělesa ve všech moderních otopných systémech. Model je určen pro dvoutrubkové otopné soustavy s nuceným oběhem teplonosné látky, otopné profily jsou orientovány vodorovně. Připojení na otopnou soustavu je vždy spodní středové s roztečí 50 mm. Progresivní spodní středové připojení u modelu KORATHERM HORIZONTAL – VKM umožňuje jeho nenásilné včlenění do interiéru. Pro otopné prvky jsou použity ocelové uzavřené profily obdélníkového průřezu 70 x 11 mm, rozdělovací a sběrné profily mají oválný průřez 50 x 30 mm, popř. průřez písmene „D“ s rozměrem 40 x 30 mm. Některé z typů jsou doplněny přídavnou přestupní plochou s hloubkou 45 mm. Tento model je vybaven zabudovaným vnitřním propojovacím rozvodem a vloženým ventilem. Je vybaven 2 spodními vývody s vnitřním závitem G ½, odvzdušňovacím ventilem a zaslepovací zátkou se závitem G ¼. Typ 11 je dodáván s plným horním krytem, typy 20, 21, 22 s horní krycí mřížkou.

Provedení a montáž
Použitá technologie kataforézního lakování základní vrstvy zajišťuje dlouhodobou korozní odolnost. Základní vrstva a kvalitní finální povrch garantují hygienickou nezávadnost povrchu otopné plochy a jsou provedeny s maximálním ohledem na životní prostředí. Jsou provedeny v souladu s požadavky normy DIN 55 900. Základní barevný odstín je bílá RAL 9016. Na zvláštní objednávku lze dodat designová otopná tělesa v jiných barevných odstínech dle vzorníku barev KORATHERM. K dispozici je 22 odstínů, které zodpovídají nejvyšším nárokům zákazníků i architektů.

U designových otopných těles KORATHERM je v maximální míře kladen důraz na variabilitu a univerzálnost při návrhu i vlastní realizaci. Jsou dodávány otopné stěny s navařenými příchytkami pro montáž na stěnu, některá tělesa lze objednat i bez těchto příchytek. Ta jsou pak vhodná pro montáž na podlahu.

Kvalita jménem Korado

Výrobky KORATHERM představují záruku kvality. Kvalitu otopných těles KORADO si již ověřilo 25 milionů zákazníků po celém světě. Všechny zkušenosti KORADO využíváme pro spokojenost svých zákazníků.
Všechny typy jsou zkoušeny na těsnost. Zkušební přetlak je 1,3násobek maximálního provozního přetlaku. Při použití deskových otopných těles v provedení KORATHERM HORIZONTAL VKM je nezbytné, aby pro jejich správnou funkci byl stupeň přednastavení ventilu stanoven výpočtem a byl uveden v projektové dokumentaci. Při realizaci otopné soustavy musí být montážní organizací respektován. Z výroby je ventil přednastaven na stupeň 6 a po proplachu před zahájením topné zkoušky musí být nastaven speciálním klíčkem na požadovaný stupeň přednastavení.

Použití
Otopné stěny jsou moderním řešením a praktickým doplňkem do předsíní, vstupních hal obytných i veřejných budov, výkladních skříní, zimních zahrad, panoramatických oken, prosklených průchodů, vestibulů apod. Nabízená barevná paleta spolu s variabilně řešeným připojením těchto těles k otopné soustavě rozhodně vyhoví požadavkům i toho nejnáročnějšího zákazníka.

Při nákupu designových otopných těles navíc zákazník získává nadstandardní záruční dobu 5 let.

ZDROJ: PR článek společnosti KORADO, a.s.

–>–>