Renson Healthbox 3.0
Galerie(9)

Vytváříme zdravé prostředí

Uvnitř budov trávíme stále více času. Vzduch ve vnitřním prostředí budov může být až 10krát méně kvalitní než vzduch venkovní, pokud ho pravidelně nevyměňujeme. Kromě vydychovaného kysličníku uhličitého znečišťují vzduch v budovách látky vznikající např. při vaření, sprchování, topení v krbu, uklízení.

V novostavbách a čerstvě rekonstruovaných objektech se navíc postupně vypařují některé chemické látky, které jsou součástí různých stavebních materiálů a které mohou negativně ovlivnit naše zdraví. Toto vše může vést k nepříjemným pocitům, bolestem hlavy a krku, alergiím, dýchacím obtížím až k chronickému onemocnění.

Spolu se zvýšenou vlhkostí, často způsobenou nedostatečným větráním, dochází ke kondenzaci vody a následnému vzniku plísní. Tato situace již vyžaduje rychlé řešení. Výměna vzduchu přes otevřená okna je neefektivní a zcela bez kontroly. V zimním období pak často nastávají dva odlišné scénáře a bohužel oba se špatným koncem.

Healthy school concept – řešení pro zdravou školu 1
Firma Renson vyvinula zařízení známé jako Healthbox které soustavně kontroluje kvalitu vnitřního vzduchu
Centrální rekuperační jednotky Endura Delta
Decentrální rekuperační jednotky ENDURA TWIST
Fixvent
Mřížka Invisivent má výborné hlukově izolační vlastnosti a i v otevřené poloze plní parametry oken s hlukovou izolací
rekuperační jednotky ENDURA TWIST
Stínicí systémy ať už látkové rolety nebo vhodné slunolamy nám pomáhají užívat si slunce a sluneční svit po celý rok.

Někteří v rámci úspory peněz na vytápění zanevřou na větrání zcela, jiní spí i v mrazech při otevřeném okně a ráno vstávají do promrzlé ložnice. V letním období naopak trápí řadu uživatelů domu vysoká vnitřní teplota, kterou kompenzují přechlazeným vzduchem z klimatizace, protože letní větrání okny s sebou přináší obtěžující hmyz a zvýšenou prašnost.

Koncept zdravého bydlení

Belgická firma Renson přináší na trh ucelený soubor výrobků, které společně nesou označení Healthy building concept. Tyto výrobky společně pomáhají eliminovat všechny nepříjemné vlivy, které s sebou přináší nové technologie výstavby budov a měnící se klima posledních let.

Vždyť téměř třináct z posledních patnácti nejteplejších roků na Zemi spadá do období let 2000–2015. Proto se bude klást stále vyšší důraz na správné větrání a ochlazování domů v létě více než na jeho vytápění v průběhu zimy.

Healthbox

Firma Renson vyvinula zařízení známé jako Healthbox, které soustavně kontroluje kvalitu vnitřního vzduchu (CO2, vlhkost, VOC) dynamickými senzory, umístěnými v každé místnosti. Jakmile se zhorší kvalita vzduchu v některé místnosti, Healtbox z ní okamžitě začne odvádět znečištěný vzduch pryč.

Po výměně znečištěného vzduchu se opět vypne, a to i bez našeho zásahu. Celý proces je možné sledovat i prostřednictvím mobilní aplikace.

Firma Renson vyvinula zařízení známé jako Healthbox které soustavně kontroluje kvalitu vnitřního vzduchu

ENDURA DELTA

Centrální rekuperační jednotky Endura Delta od společnosti Renson patří k vyvážené ventilační skupině známé rovněž jako ventilační systém typu D. Vysoké nároky na kvalitu čerstvého vzduchu v domácnostech přivedli firmu Renson k jasnému cíli.

Všechny rekuperační jednotky jsou již v základní výbavě osazeny senzory CO2, vlhkosti a VOC (pachy), které nepřetržitě monitorují kvalitu vnitřního prostředí.

Centrální rekuperační jednotky Endura Delta

Díky tomu může systém pracovat s vysokou energetickou účinností. Intenzita větrání se zvýší pouze tehdy, pokud některý ze sledovaných parametrů překročí nastavenou mez. Celý proces probíhá zcela automaticky a je možné ho sledovat nebo do něj zasahovat prostřednictvím ovládacího displeje nebo prostřednictvím mobilní aplikace.

ENDURA TWIST

Třetí možnost řízeného větrání představují decentrální rekuperační jednotky ENDURA TWIST. Decentrální rekuperační jednotky ENDURA TWIST se instalují přímo na rám okna a je proto možné je využít jak v novostavbách, tak při rekonstrukcích. Zcela odpadá realizace vzduchotechnického potrubí. Celý princip je založený na dvojici rotujících ventilátorů, které společně s unikátním výměníkem dosahují účinnosti 81 %.

Decentrální rekuperační jednotky ENDURA TWIST

ENDURA TWIST je senzoricky řízené větrání, které reaguje na kvalitu vzduchu (CO2) uvnitř místnosti. Již v základním provedení jsou vybaveny funkcí automatického letního by-pass. Umožňují systém trvale uzavřít nebo ponechat otevřenou přirozenou ventilaci bez možnosti vniknutí hmyzu do domu. Volitelně je možné vsadit filtry třídy G3 nebo F7.

S výběrem vhodného větracího systému pro váš dům vám poradí partner firmy RENSON v České republice: BEAM ČR, s. r. o., www.beam.cz.

Invisivent

Diskrétní ventilační mřížka umístěná nad rámem okna umožňuje regulovaný přívod čerstvého vzduchu, aniž by narušila celkový vzhled okna. Integrovaná samoregulační vnitřní klapka zabraňuje vzniku průvanu a přizpůsobuje se tlaku větru.

Mřížka Invisivent má výborné hlukově izolační vlastnosti a i v otevřené poloze plní parametry oken s hlukovou izolací

Mřížka Invisivent má výborné hlukově izolační vlastnosti a i v otevřené poloze plní parametry oken s hlukovou izolací. Díky velmi dobrému koeficientu U (W/m2 . k) je kombinovatelná se všemi materiálovými řešeními oken. Samozřejmostí je síťka proti hmyzu a volitelně může být doplněna antistatickým filtrem.

Větrací mřížka je navržena tak, aby využívala tzv. Coandův efekt, fyzikální jev umožňující promíchávat chladnější a teplejší vzduch přirozeným způsobem. Instalací mřížek Invisivent společně s větrací jednotkou Healthbox a vhodným vnějším stíněním je možné si užívat příjemnou vnitřní teplotu i v průběhu parních letních dnů, a to bez prach vířících ventilátorů, klimatizace a obtěžujícího hmyzu.

Fixvent

Nejlepší spánek je v tiché a tmavé místnosti při teplotě 16 až 18 °C. Fixvent Vám oba tyto parametry pomůže naplnit – kombinací větrání, dobrých akustických parametrů a vysoké odolnosti textilní rolety proti silnému větru. Konstrukcí a designem dokonale ladí s ostatními stínicími prvky a umožňuje jejich vzájemnou kombinaci na celém objektu.

Fixvent

Ochrana před přehříváním a ostrým světlem

Přirozené sluneční světlo dodává mnoho pozitivní energie a vytváří příjemný pocit. Pokud je však příliš ostré a příliš nízko vzhledem k poloze okna, je potřeba přijmout nutná opatření. Stínicí systémy, ať už látkové rolety, nebo vhodné slunolamy, nám pomáhají užívat si slunce a sluneční svit po celý rok. Tyto prvky chrání vnitřní prostor před přehříváním, nepříjemným ostrým sluncem v průběhu letního období a naopak před větrem a deštěm v čase, když už počasí není tak příjemné.

Vhodnou větrací mřížku nebo stínicí roletu pro váš projekt vám pomůže vybrat partner firmy Renson v České republice, firma Inproma, www.inproma.cz.

Healthy school concept – řešení pro zdravou školu

Studie prováděné po celém světě neustále prokazují špatnou kvalitu vzduchu ve školách v průběhu vyučování. Vzduch v učebnách je vydýchaný, ostré slunce dráždí oči a vnitřní teplota v létě přesahuje 30 °C.

Healthy school concept – řešení pro zdravou školu 1

Hodnoty CO2 byly překročeny téměř ve všech sledovaných učebnách. Učitelé často trpí bolestmi hlavy. Firma Renson nabízí ucelené řešení, které pomáhá předcházet těmto zdraví škodlivým vlivům.

Celkové řešení jako je Healthy school concept® se zaměřuje na zdravé prostředí pro vzdělávání našich dětí. Neustálá základní ventilace, která je doplněná o samoregulační větrací mřížky, které mohou být integrovány do oken učebny, zajistí dobrou kvalitu vzduchu v průběhu celého dne.

Externí slunolamy a větru odolné stínění oken (např. Fixscreen®) zabrání slunci v letních měsících přehřát interiér budovy a optimalizují intenzitu světla. Neváhejte nás kontaktovat a nechte si poradit, jak zlepšit kvalitu vnitřního klimatu i ve vaší škole – RENSON®.

Stínicí systémy ať už látkové rolety nebo vhodné slunolamy nám pomáhají užívat si slunce a sluneční svit po celý rok.

Tomáš Strnad | Architect Advisor Czech Republic
tomas.strnad@renson.net
mobil: +420 777 809 283

Jaroslav Kažimír | Area Sales Manager
jaroslav.kazimir@renson.net
mobil: +421 908 157 500

ZDROJ: PR článek společnosti RENSON