Partneři sekce:
  • P.M.H. Invest & Trade
  • Rehau

Radiální EC ventilátory s volně oběžnými koly ZAvblue

Radiální EC ventilátory s volně oběžnými koly ZAvblue

Velký zájem odborné veřejnosti vzbudil výrobek ZAvblue – volně oběžné kolo, které je produktem společnosti Ziehl-Abegg a které našlo uplatnění především pro střešní a kanálové ventilátory a tepelná čerpadla. Výrobek přesvědčil svými parametry nejenom odbornou veřejnost, ale i hodnotitelskou komisi a byl oceněn „zlatou medailí“. Ocenění získal za výjimečné parametry, především vysokou účinnost a nízkou hlučnost.

Nová řada oběžných kol ZAvblue byla vyvinuta na základě aktuálních požadavků Ekodesignu pro větrací zařízení. Toto nařízení EU směruje návrh vzduchotechnických zařízení k nekompromisnímu zvýšení efektivity a to snížením tlakových ztrát a zvětšením průtoku vzduchu. Odpovědí společnosti Ziehl-Abegg je nová řada kol ZAvblue. Pomocí nové geometrie kola ZAvblue je nyní mnohem snadnější dosáhnout vyšší účinnost vzduchotechnického zařízení a tím vyhovět požadavkům Ecodesignu. Technologie ventilátorů ZAvblue přináší nové možnosti do návrhu vzduchotechnických zařízení a otvírá nové možnosti použití do dalších let.

Díky optimalizované geometrii kola dosahuje ventilátor ZAvblue větší objemový průtok při menších rozměrech kola. Výhodou použití menšího kola je možnost navrhnout zařízení, které dosahuje stejný průtok vzduchu menším průměrem kola, a tím je možné zmenšit rozměry celého zařízení.

Série ZAvblue může být použita pro přívod i odvod vzduchu pro klasické ventilační systémy (kanálové, potrubní nebo střešní ventilátory). Stejně tak lze tyto ventilátory použít pro chladicí systémy datacenter, tepelná čerpadla, kompaktní klimatizační jednotky nebo ventilační systémy pro čisté prostory. Kola ZAvblue jsou optimalizována zejména s ohledem na lepší účinnost pro vysoké průtoky vzduchu i v menších ventilátorových komorách.

Nový design kola ventilátoru má stejné zástavbové rozměry, jak s AC, tak i s EC motory. Všechna kola ZAvblue mohou být osazena jak AC, tak i EC motorem a díky systému adaptérů není problém změnit systém pohonu bez nutnosti zásadních konstrukčních změn zařízení. Celá výrobní řada oběžných kol ZAvblue splňuje nové požadavky na účinnost pro provoz v EU, a to jak s AC pohonem, tak i s pohonem motory řady ECblue.

Všechny prvky inovací mají za následek zvýšení účinnosti a tímto podstatnou mírou působí na snížení jak pořizovacích, tak provozních nákladů na celé zařízení.

Zajímavostí je, že kolo ZAvblue bylo vyvinuto s důrazem na udržitelný rozvoj a minimální dopad na životní prostředí, jelikož pro jeho výrobu byl vybrán materiál, který umožňuje další využití po skončení životnosti ventilátoru. Recyklace spočívá v rozemletí kola a zpětném lisování do granulátu, který se dále využije.

RubrikyVětrání a klimatizace