Partneři sekce:
  • Prefa

Společnost GAF dokončuje převzetí společnosti Icopal

Společnost GAF dokončuje převzetí společnosti Icopal

Vzniká největší výrobce v odvětví střešních krytin na světě. Společnost GAF, největší severoamerický výrobce střešních krytin, dnes oznámila, že dokončila akvizici společnosti Icopal, předního celoevropského výrobce střešních krytin a dalších hydroizolačních materiálů, za přibližně 1 miliardu eur.

Tato transakce představuje transformační krok, který je pro společnost GAF skvělou platformou pro růst v odvětví střešních krytin na obou březích Atlantiku.

Jim Schnepper, výkonný viceprezident prodeje společnosti GAF, se stane prezidentem a generálním ředitelem společnosti Icopal, evropské provozní divize společnosti GAF, a Tom Anderson, hlavní viceprezident pro plánování a řízení dodavatelského řetězce společnosti GAF, se stane provozním ředitelem. Společnosti GAF a Icopal budou mít celkem 6 500 zaměstnanců a jejich společné tržby z více než 80 zemí budou dosahovat téměř 4 miliard USD.

Bob Tafaro, prezident a generální ředitel společnosti GAF, uvedl: „Společnosti GAF a Icopal jsou skvělým kulturním spojením díky našemu společnému zaměření na vynikající kvalitu výroby, skvělý zákaznický servis a inovace. Společnost Icopal a její přední značky v oblasti střešních krytin a hydroizolačních materiálů čeká v rodině GAF zářná budoucnost. Těšíme se, že společně budeme pro naše zákazníky vytvářet hodnotu světové úrovně.“

Výlučným finančním poradcem společnosti Standard Industries, což je mateřská společnost firmy GAF, v této transakci byla společnost Moelis & Company a právním zástupcem firma Sullivan & Cromwell.

Informace o společnosti GAF Společnost GAF byla založena v roce 1886 a v současné době je největším výrobcem střešních materiálů v Severní Americe. Má přibližně 3 000 zaměstnanců a 29 výrobních závodů. K jejím výrobkům patří rozsáhlé portfolio systémů pro střechy s velkým sklonem a pro střechy komerčních budov, které má podporu široké vnitrostátní sítě certifikovaných dodavatelů.

Více informací o společnosti GAF najdete na internetových stránkách www.gaf.com.

RubrikyStřecha