Ford Trucks představuje novou řadu vozidel pro stavebnictví

Značka Ford Trucks nefiguruje na domácí trhu nijak dlouho, ale za tu dobu si s modelem F-MAX již vybudovala stabilní pozici v oblasti tahačů. Oficiální importér značky Ford Trucks, společnost F TRUCKS nyní spustila prodej dlouho očekávané řady vozidel F-LINE, která reaguje na důkladné analýzy trhu a zároveň reflektuje požadavky vzešlé od zákazníků značky.

Nové modely jsou dostupné jako vozidla pro stavební sektor, rozvážková vozidla a tahače. Ve spolupráci s importérem lze vozidla konfigurovat s jakoukoli nástavbou, tedy například jako sklápěč, nebo beton-mix.

Zcela přepracována je kabina vozidel, spolešne s interiérem, který disponuje novými materiály obložení i sedadel, nebo 9“ multimediální obrazovkou. Velmi příjemnou funkcí je elektrohydraulický posilovač řízení (EHPAS) s možností volby ze tří režimů (komfortní / vyvážený / stabilní). Tento systém výrazně zvyšuje komfort při ovládání naloženého vozidla.

Zdroj: F TRUCKS
Zdroj: F TRUCKS

Nově přepracované a odladěné přímo pro řadu F-LINE jsou také motory Ecotorq. Nabízejí se ve dvou výkonových variantách: s objemem 9 a 12,7 l. Stavební řady F-LINE pak mají nad rámec základních výkonů 330 a 420 koní také k dispozici jednotky o výkonu 450 koní (verze 4×2) a 480 koní v případě provedení 6×4.

Zdroj: F TRUCKS

Komerční informace; zdroj: F TRUCKS