Porota vybrala vítěze 29. ročníku Mezinárodní studentské soutěže Xella

Ve dnech 16. a 17. dubna 2024 proběhlo ve Starém Smokovci zasedání mezinárodní poroty 29. ročníku studentské architektonické soutěže Xella. Porota měla letos vzhledem k velmi vysokému zájmu (76 projektů z českých, slovenských a jedné polské a rakouské univerzity) a úrovni přihlášených prací nelehký úkol.

. Nakonec vybrala do finále šest nejlepších, přičemž první tři v pořadí získali finanční odměny, studenti na 4. až 6. místě si odnesli věcné odměny. Soutěž byla určena studentům a studentkám studijních oborů Architektura a Pozemní stavitelství na vysokých technických a uměleckých školách a univerzitách a tématem letošního zadání byla ideová urbanistická a architektonická studie „SCHOLÉ VE VYSOKÝCH TATRÁCH – CENTRUM ŠPATNÉHO POČASÍ“.

Zdroj: Xella

Porota složená z předních českých a slovenských architektů pracovala v tomto složení: předseda Ján Stempel a dále architekti Juraj Benetin, Juraj Hantabal, Michaela Hantabalová, Peter Moravčík, Peter Richtárik, Jaromír Veselák, Jakub Cigler, Imrich Pleidel, Ľubomír Závodný a Tomáš Bujna.

Další podrobnosti včetně výsledků soutěže najdete na www.xella.cz.

Komerční informace; zdroj: Xella