Screenové rolety pro fasádní systémy: Renson Fixscreen CW50 a CW60

toferer volkwagen 2210
Zdroj: RENSON

V současné architektuře se stále častěji objevují plně prosklené fasádní systémy. Naleznete je nejen na budovách pro komerční použití, ale stále častěji i v projektech rezidenčního bydlení. Prosklená fasáda nabízí dostatek denního světla a jakkoliv je denní světlo v mnoha ohledech výhodné, rozhodně by nemělo snižovat úroveň pohodlí v interiéru domu. Pro lepší kontrolu světla prostupujícího do interiéru by se proto nemělo zapomínat na nutné exteriérové stínění. Jeho výhody pocítíte nejen v horkých letních dnech, ale i v zimním období.

Společnost Renson® proto vytvořila dvě unikátní produktové řady nazvazené Fixscreen CW 50 a Fixscreen CW 60. Jedná se o řady stínicích screenových rolet, které jsou zcela integrovány do 50mm nebo 60mm fasádního systému.

Při vývoji a konstrukci těchto rolet bylo počítáno i s tepelnou roztažností, a proto je systém možné neustále napojovat a vytvořit tak nekonečnou řadu vždy ukázkově vypnutých stínicích rolet, které jsou zcela integrovány do fasády.

Díky své technologii umožňují zastínit velké plochy – až 22 m2 s jednou roletou. Vodicí lišty na sobě nemají žádné viditelné šrouby a nabízí tak čistou pohledovou šířku 50 mm, resp. 60 mm dle zvoleného fasádního systému. To vše při vysoké a certifikací ověřené odolnosti proti větru – až do 130 km/h. Tyto vlastnosti tak oceníte na všech výškových budovách nebo budovách vystavených silnému větru, např. v horských oblastech.

porsche wien liesing 0019
Source: RENSON

Základní nabídka barevného provedení vodicích lišt (300 barev) umožňuje systém RENSON® Fixscreen CW 50 a RENSON® Fixscren CW 60 dokonale sladit s barvou okenních profilů a designem celé fasády. Samotný box rolety je možné skrýt pod fasádní kazetu a učinit tak stínicí systém „neviditelným“, pokud není stínění potřeba.

Široká nabídka stínicích látek umožňuje dotvořit design budovy svojí barevností nebo technicky upravit vlastnosti fasádního systému, např. s ohledem na chlazení objektu v letních měsících. Tím může zásadně snížit energetickou spotřebu celé budovy, ale především výrazně zvýšit kvalitu života uvnitř budovy!

sporthal zeeburgereiland amsterdam 4531
Source: RENSON

Kontakt:
Tomáš Strnad
Architect advisor Czech Republic
+420 777 809 283
tomas.strnad@renson.net
www.renson.eu

ZDROJ: PR článek společnosti RENSON