toferer volkwagen 2210
Galerie(7)

Screenové rolety pro fasádní systémy: Renson Fixscreen CW50 a CW60

V současné architektuře se stále častěji objevují plně prosklené fasádní systémy. Naleznete je nejen na budovách pro komerční použití, ale stále častěji i v projektech rezidenčního bydlení. Prosklená fasáda nabízí dostatek denního světla a jakkoliv je denní světlo v mnoha ohledech výhodné, rozhodně by nemělo snižovat úroveň pohodlí v interiéru domu. Pro lepší kontrolu světla prostupujícího do interiéru by se proto nemělo zapomínat na nutné exteriérové stínění. Jeho výhody pocítíte nejen v horkých letních dnech, ale i v zimním období.

Společnost Renson® proto vytvořila dvě unikátní produktové řady nazvazené Fixscreen CW 50 a Fixscreen CW 60. Jedná se o řady stínicích screenových rolet, které jsou zcela integrovány do 50mm nebo 60mm fasádního systému.

Při vývoji a konstrukci těchto rolet bylo počítáno i s tepelnou roztažností, a proto je systém možné neustále napojovat a vytvořit tak nekonečnou řadu vždy ukázkově vypnutých stínicích rolet, které jsou zcela integrovány do fasády.

porsche wien liesing 0004
porsche wien liesing 0019
sporthal zeeburgereiland amsterdam 4531
museum voorlinden wassenaar 3724
toferer volkwagen 2210
RENSON COM NEG PANT

Díky své technologii umožňují zastínit velké plochy – až 22 m2 s jednou roletou. Vodicí lišty na sobě nemají žádné viditelné šrouby a nabízí tak čistou pohledovou šířku 50 mm, resp. 60 mm dle zvoleného fasádního systému. To vše při vysoké a certifikací ověřené odolnosti proti větru – až do 130 km/h. Tyto vlastnosti tak oceníte na všech výškových budovách nebo budovách vystavených silnému větru, např. v horských oblastech.

porsche wien liesing 0019
Source: RENSON

Základní nabídka barevného provedení vodicích lišt (300 barev) umožňuje systém RENSON® Fixscreen CW 50 a RENSON® Fixscren CW 60 dokonale sladit s barvou okenních profilů a designem celé fasády. Samotný box rolety je možné skrýt pod fasádní kazetu a učinit tak stínicí systém „neviditelným“, pokud není stínění potřeba.

Široká nabídka stínicích látek umožňuje dotvořit design budovy svojí barevností nebo technicky upravit vlastnosti fasádního systému, např. s ohledem na chlazení objektu v letních měsících. Tím může zásadně snížit energetickou spotřebu celé budovy, ale především výrazně zvýšit kvalitu života uvnitř budovy!

sporthal zeeburgereiland amsterdam 4531
Source: RENSON

Kontakt:
Tomáš Strnad
Architect advisor Czech Republic
+420 777 809 283
tomas.strnad@renson.net
www.renson.eu

ZDROJ: PR článek společnosti RENSON