Zachování kontaktu s vnějším světem je jednou z předností textilních screenových rolet Schüco ZIP Design Screen.

Nové textilní rolety Schüco ZIP Design Screen

Na stavebním veletrhu BAU 2019 v Mnichově představila společnost Schüco novou venkovní textilní protisluneční ochranu Schüco ZIP Design Screen, která do interiérů rezidenčních domů i komerčních budov nepustí ostré světlo slunečních paprsků ani jejich žár, zároveň však nijak neomezuje obyvatele ve výhledu. Díky bočním kolejnicím integrovaným do profilů okenních a fasádních systémů Schüco je roleta Schüco ZIP Design Screen uchycena natolik pevně, že spolehlivě odolá vytržení i při rychlosti větru až 25 m/s. To odpovídá 9. až 10. stupni na Beaufortově stupnici, tedy silné vichřici vyvracející i stromy.

Nové venkovní stínění Schüco ZIP Design Screen je nejen estetickým, ale i praktickým řešením, zajišťujícím tepelný komfort, protože výrazně snižuje přehřívání interiérů budov během slunečných dnů. Screeny jsou vyrobeny z textilií v různých designech, odolných vůči povětrnostním vlivům, i z materiálů s protipožární odolností až do třídy B1.

V závislosti na zvolené tkanině lze dosáhnout úrovně průhlednosti mezi 0 až 14 %, což umožňuje vytvořit buď úplnou tmu, nebo si zachovat kontakt s vnějším světem, a to i v případě, kdy jsou screeny zcela spuštěny. To platí i ve dnech se silným větrem, protože rolety odolají rychlosti větru na úrovni 9 až 10 na Beaufortově stupnici.

Rolety Schüco ZIP Design Screen mohou být perfektně integrovány do nových fasádních systémů Schüco UDC 80 rovněž představených na lednovém stavebním veletrhu BAU 2019 v Mnichově.
Rolety Schüco ZIP Design Screen mohou být perfektně integrovány do nových fasádních systémů Schüco UDC 80 rovněž představených na lednovém stavebním veletrhu BAU 2019 v Mnichově. |

Toho je dosaženo pomocí bočních vodicích kolejnic, které jsou integrovány do profilu a zabraňují vytržení rolety v důsledku silného poryvu větru. Stínění Schüco ZIP Design Screen navíc dokáže detekovat překážky při vytahování i spouštění.

Designové stínění pro stávající i nové okenní a fasádní systémy

Protisluneční ochrana Schüco ZIP Design Screen s hladkým vzhledem tkaniny vytváří homogenní vzhled fasády, jeden díl screenu může být až 18 m2 velký. Stínění je vhodné pro různé okenní či fasádní systémy Schüco, včetně nových hliníkových fasád Schüco UDC 80 (Unitised Dynamic Construction, pohledová šířka 80 mm), nového okenního systému AWS 75 PD.SI (hliníkový okenní systém s panoramatickým designem) i do osvědčeného okenního systému AWS 75.SI.

V bytech i rezidenčních domech jsou zachovány úžasné výhledy i při zatažení textilních screenových rolet Schüco ZIP Design Screen.
V bytech i rezidenčních domech jsou zachovány úžasné výhledy i při zatažení textilních screenových rolet Schüco ZIP Design Screen. |

Systém Schüco Zip Design Screen je dodáván prefabrikovaný – srolovaný a připravený k instalaci do skryté roletové schránky. Pro okenní systémy AWS je již opatřen dodatečnou tepelnou izolací. Hmotnost rolety je minimální a instalace je rychlá a snadná.

Sortiment protisluneční ochrany Schüco je velmi rozsáhlý, kromě novinky Schüco ZIP Design Screen zahrnuje např. venkovní sluneční clonu Schüco CSB (Concealed Shaped Blind) v podobě rolety z hliníkových lamel, Schüco systém exteriérových slunečních clon CTB s vysokou odolností proti větru pro okna a fasády nebo systém posuvných okenic ALB.

Rozsáhlé plochy fasád odolných proti silnému větru mohou být vybaveny stejně odolnými textilními roletovými systémy Schüco ZIP Design Screen.
Rozsáhlé plochy fasád odolných proti silnému větru mohou být vybaveny stejně odolnými textilními roletovými systémy Schüco ZIP Design Screen. |