Partneři sekce:

Metalické barvy na plastových oknech s Schüco AutomotiveFinish

Metalické barvy na plastových oknech s Schüco AutomotiveFinish

Z široké nabídky okenních, dveřních a fasádních systémů německé značky Schüco se blíže zaměřme na portfolio plastové divize. Právě plastovým profilům byla na březnovém veletrhu fensterbau/frontale v Norimberku věnována největší pozornost. Přestože klíčovým produktem prezentace stánku Schüco byl tepelně izolovaný plastový profil bez ocelových výztuh Schüco Alu Inside, zaměřme se dále na patentovanou povrchovou úpravu Schüco AutomotiveFinish s vysoce odolnými metalickými odstíny.

Technologie povrchových úprav Schüco AutomotiveFinish rozšiřuje metalické odstíny známé z automobilového průmyslu na plastové profily. Jedná se o barevně konzistentní povrch, odolný vůči oděru, povětrnostním vlivům i chemikáliím.  Oproti verzi představené před dvěma lety došlo k rozšíření výrobních možností.

Ve spolupráci s klíčovým dodavatelem byla struktura fólie modifikována a šíře role navýšena na 1000 mm. Což umožňuje nikoliv pouze několik vybraných, avšak až 90 % vstupních dveří Schüco realizovat v atraktivních odstínech AutomotiveFinish.

Schüco AutomotiveFinish – okna, dveře a příslušenství tón v tónu

Schüco AutomotiveFinish – okna, dveře a příslušenství tón v tónu

Vysoce odolné metalické barvy jsou na PVC profily nanášeny při výrobě, což vede k ekonomičnosti procesu. Povrch plastových oken i dveří je za atraktivní cenu kvalitativně i z hlediska odolnosti srovnatelný s hliníkovými krycími lištami. Výrobní proces je nejen ekonomický, ale i ekologický s důrazem na minimální spotřebu energie a nízké množství odpadu. Negativní vlivy na životní prostředí v podobě znečištění vzduchu či odpadních vod jsou vyloučeny. Kromě barvy samotné je velmi důležitá speciální krycí vrstva, formulovaná individuálně dle typu odstínu a určující stupeň lesku a strukturu povrchu.

Vyjma nejtypičtějších šedých odstínů (DB 703, RAL 9007, RAL 9006) je v nabídce dalších šest interiérových a exteriérových odstínů (RAL 450-M, RAL 630-M, RAL 750-M, RAL 350-M, RAL 140-M a „White Line“) včetně dvou speciálních vnitřních barev „Cream Line“ a Copper Effect.

Individuální barevné řešení interiérových a exteriérových částí

Individuální barevné řešení interiérových a exteriérových částí

Pro další informace navštivte www.schueco.cz.