Dveře v nejvyšším standardu… Ve standardu VEKRA

Interiérové dveře musí velmi často primárně splnit požadavky designového pojetí a zapadnout do celkové vizuální koncepce interiéru. Funkční stránka věci a kvalita jejich zpracování by ale neměla zůstat opomenutá. U spolehlivých výrobců jde estetično ruku v ruce s provedením.

Vyhovět požadavkům investorů na moderní vzhled a užitné vlastnosti, ale neslevovat přitom ze špičkového technologického provedení… To jsou cíle, jež si stanovila společnost VEKRA, která proto přináší komplexní řešení pro oddělení místností. „U interiérových dveří VEKRA je kladen důraz jak na samotné zpracování a vlastnosti dveří, tak i na jejich design. Dveře tak umožňují více než 40 000 kombinací svého provedení, dekorů či kování,“ uvádí Tomáš Pilský, manažer pro inovace společnosti VEKRA, největšího českého dodavatele oken, dveří a stínění na klíč.

dvere FUTURE CPL Square White
 Zdroj: VEKRA

Spolu s designem jde ruku v ruce také kvalitativní hledisko a zpracování konstrukce a detailů. „Stejně jako u jiných interiérových prvků i u vnitřních dveří platí, že kvalita se skrývá pod povrchem. Na výrobu jednoho dveřního kompletu se použije přibližně 152 jednotlivých dílů a každý má na výsledek vliv,“ říká Tomáš Pilský z VEKRY. Odpovědný výrobce by proto měl dbát na precizní provedení každé části dveřního kompletu. Ve zpracování dveří se totiž mohou skrývat poměrně podstatné rozdíly, které významně ovlivňují jejich funkčnost a praktické vlastnosti.

okna VEKRA Komfort EVO plast bílá zaklení KLIDEA int. dveřeVEKRA Interier QUADRIO bílý lak RAL 9010 foto zdroj VEKRA
Zdroj: VEKRA

Základem je už použitá dveřní výplň. „Dveře VEKRA mají jako standard nastavenou pro vnitřní výplň nejtvrdší plnou dřevotřískovou desku, která dveřím dodává vysokou stabilitu, pevnost a odolnost proti nárazu. Homogenní výplň dveřního křídla rovněž zvyšuje akustickou izolaci asi o tři decibely. Výplň je vsazena do obvodového rámu z MDF desky, který zajišťuje vyšší tuhost, ale zároveň pružnost a tvarovou stálost,“ vysvětluje Tomáš Pilský z VEKRY. Tím je minimalizováno riziko případných tvarových deformací nebo poškození při nárazu. Masivnost materiálu potvrzuje vyšší hmotnost, která dosahuje téměř 40 kilogramů.

Zdroj: VEKRA

Interiérové dveře VEKRA jsou proto opatřeny kvalitními závěsy, které zajistí dlouhodobě spolehlivou funkčnost bez rizika svěšování. „Pro naše dveře používáme speciální složené panty s dlouhými čepy, které mají až o 80 procent vyšší nosnost a nepoškodí se ani v případě zvýšeného nežádoucího zatížení. Díky teflonovému pouzdru jsou prakticky bezúdržbové, protože nevyžadují promazávání,“ popisuje Tomáš Pilský z VEKRY. Seřízení dveřního křídla lze provést jednoduše v zárubni pomocí imbusového klíče.

dveře VEKRA Interier SIMPLE dekor CPL dub old 3D
Zdroj: VEKRA

Odolnost dveří proti mechanickému poškození a zároveň široké možnosti designu dveřím VEKRA zajišťuje kvalitní povrch. „Používáme střednětlaký CPL laminát o síle 0,3 milimetry, skládající se ze tří vrstev. Tím je zajištěna vyšší odolnost proti poškození, opotřebení i nečistotám. Povrch je také stálobarevný a snadno udržovatelný,“ doplňuje Tomáš Pilský z VEKRY. Pro vyšší bezpečnost a odolnost proti nárazům, ale i vlhkosti nebo agresivním čisticím prostředkům jsou dveře opatřeny oblou hranou.

Funkčnost celého dveřního kompletu ovlivňuje také provedení zárubně. Pro patřičnou tvarovou stálost a vyšší nosnost se u interiérových dveří VEKRA používá zátěžová dřevotříska, která je až o 65 procent těžší, než je na trhu běžné. Jednotlivé díly jsou v rozích spojeny větším množstvím spojovacího materiálu, čímž je dosaženo až o 100 procent pevnějšího spoje. Ověřený postup při instalaci, při níž je prostor mezi zárubní a stěnou vyplněn montážní pěnou po celém obvodu, zajišťuje nadstandardní akustické vlastnosti celého dveřního kompletu.

Více na www.vekra.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti VEKRA