Oživte skleněnou fasádu barvami
Galerie(6)

Oživte skleněnou fasádu barvami

Partneři sekce:

Fasáda ze skla je u architektů i investorů stále oblíbenější. Nejen, že díky transparentnosti zvyšuje přísun světla do interiéru budovy, ale díky vyspělým produktům, které zabezpečují tepelnou izolaci a chrání před únikem tepla či naopak přehříváním budovy, se stává prvkem, který má rozhodující vliv na energetickou bilanci stavby.

Samostatnou kapitolou je řešení neprůhledných částí v místě stropních desek a podlah, tzv. parapetů. Kvalitně navržené řešení musí splňovat vysoké nároky na tepelnou izolaci, estetický vzhled, případně soulad s transparentní části fasády. Je-li záměrem architekta celoskleněná fasáda, ani v těchto místech není nutné opustit sklo jako nevhodný materiál. Řešení pro celoprosklený obvodový plášť budovy nabízí vakuově izolační panely, které jsou integrované do izolačního skla.

Projekt: Le Carrefour, Leiden, Netherlands

V produktovém portfoliu společnosti AGC Glass Europe naleznete vakuově izolační panely integrované do izolačního skla pod označením Thermobel® VIP.
Thermobel® VIP je izolační zasklení, které je určeno pro meziokenní panely, tzv. parapety. Díky nově používaným technologiím dosahuje Thermobel® VIP hodnoty tepelné izolace Ug až 0,15 W/(m2.K) při tloušťce celkového zasklení včetně VIP panelu 46 mm. Thermobel® VIP se vyrábí na principu výroby izolačních skel. Vnější neprůhledná tabule skla může být tvořena smaltovaným sklem Colorbel® v široké paletě barev RAL, nebo může být ze skla Lacobel® T / Matelac® T ve škále 15 barev, v případě vysokých požadavků na odolnost a jednotnost laku.

Energetické  parametry

Obchodní název

tloušťka skla

šířka dutiny/ tloušťka VIP

tloušťka skla

součinitel Ug W/(m2.K)

Thermobel VIP

6 mm

34 / 32 mm

6 mm

0,15

6 mm

26 / 24 mm

6 mm

0,2

6 mm

22 / 20 mm

6 mm

0,23

6 mm

18 / 16 mm

6 mm

0,3

Zvuková izolace

Obchodní název

tloušťka skla

šířka dutiny/ tloušťka VIP

tloušťka skla

Ocelový plech

Rw (C; Ctr)  dB

Thermobel VIP

6 mm

22 / 20 mm

6 mm

35 (-1; -3)

6 mm

22 / 20 mm

6 mm

0,75 mm

38 (-2; -5)

6 mm

22 / 20 mm

6 mm

2,00 mm

42 (-2; -5)

Uvnitř hermeticky uzavřené dutiny se nachází vakuově izolační panel (VIP), který zajišťuje optimální tepelnou, ale i hlukovou izolaci. Vnitřní tabule skla pak může být tvořena průhledným tepelně tvrzeným sklem, případně opět sklem Colorbel® či Lacobel® T/ Matelac® T. Na vnitřní tabuli skla lze následně aplikovat dle přání zákazníka další prvek, jako je např. plech (z hliníku nebo oceli).

Právě použití skla Colorbel® nabízí možnost široké škály barev pro utváření osobitého vzhledu budovy. Jedná se o tepelně tvrzené sklo s povrchem pokrytým barevným smaltem, který je k dispozici v mnoha barevných odstínech, a které zaručuje optimální mechanickou odolnost, takže se velmi dobře vyrovnává s extrémními teplotními rozdíly, UV zářením, poškrábáním a skvrnami. Díky svému odolnému povrchu se snadno zpracovává a instaluje. Lze vybírat ze vzorníku RAL, z metalických odstínů nebo matných smaltů rozptylujících světlo, případně si zvolit specifické barevné odstíny na objednávku.

Projekt: Forschungszentrum Dresden, Dresden, Germany

Toužíte-li po vysoké reflexi, je tím pravým Lacobel® T. Sklo učené pro tepelné zpracování ve škále standardních barev. Lesklý povrch vytvoří z vaší budovy vybroušený diamant architektury.

Naopak sametový povrch skla Matelac® T dodá budově neobvyklý matný vzhled. Oproti jiným materiálům je velmi odolný proti znečištění a poškrábání. Díky tomu, že skla Lacobel® T a Matelac® T jsou nabízeny ve stejné škále barev, lze kombinací lesklých a matných ploch vytvořit ojedinělý design v jedné barvě. Anebo zvolte jakoukoli kombinaci barev v jednom zvoleném povrchu, která splní vaše představy.

Záměrem společnosti AGC Glass Europe je nabízet takové produkty, které budou nejen na vrcholu svých technických možností, ale budou přinášet vysokou estetiku a reflektovat aktuální trendy propagované architekty a projektanty. Proto veškerá skla Thermobel® VIP lze velice vhodně kombinovat se skly s protisluneční ochranou ze škály Stopray nebo ipasol a dosáhnout shodného vzhledu transparentních a parapetních částí fasády.

Odborníci na ploché sklo ze společnosti AGC vám zdarma poradí s vaším projektem.
Kontakty a informace o produktech naleznete na www.yourglass.com.

ZDROJ: PR článek společnosti AGC Flat Glass Czech a.s.