Den architektury

Detaily události

  • Datum:
  • Adresa:
  • Kategorie:

I v roce 2021 je festival připravován v souladu s mimořádnými a ochrannými opatřeními Ministerstva zdravotnictví ČR, i když nelze je předjímat s půl ročním předstihem. Během festivalu mohou být opět zavedeny plošné rezervace a kapacitní omezení akcí. Aktuální informace budou zveřejněny zde na oficiálním webu a informace zmíněny u konkrétní akce.

Spolek KRUH ve spolupráci s lokálními organizacemi a iniciativami připravuje na podzim jedenáctý ročník celorepublikového festivalu, do kterého jsou zapojena česká, moravská a slovenská města a obce všech velikostí. Letos se uskuteční od středy 29. září do pondělí 4. října, především pak o víkendu 2. až 3. října 2021.

Mezinárodní den architektury jako takový je oficiálně stanoven na první říjnové pondělí. V Česku a na Slovensku však neslavíme pouze jeden den, ale celý týden architektury. Spolek KRUH prostřednictvím festivalu umožňuje široké veřejnost nahlédnout na své okolí nevšední optikou pod vedením architektů, historiků a odborníků, kteří jim přibližují zajímavosti z jejich čtvrtě, bydliště i širšího okolí. Den architektury není jen architektura a urbanismu, ale i širší souvislosti, které stojí na pozadí vzniku každého domu, parku, čtvrtě či města.

Den architektury nejsou jen procházky, ale také cyklojízdy, plavby, projekce, diskuze, workshopy pro rodinné publikum, umělecké instalace a happeningy. A přidružený festival Film a architektura.