Vily v pražských Stodůlkách v druhé etapě

Vily v pražských Stodůlkách v druhé etapě

Projekt Cikánka, vyrůstající v klidné vilové čtvrti pražských Stodůlek, se přehoupl do druhé etapy. V té první bylo postaveno a prodáno osm moderních dvoupodlažních vil, dalších deset bude vybudováno ve druhé etapě a dokončení celého projektu je plánováno v průběhu roku 2011.

Projekt Cikánka realizuje developerská společnost Bouwfonds ČR bytová výstavba. Osmnáct moderních vil bylo navrženo tak, aby svým konceptem zapadaly do charakteru lokality.

Vily jsou realizovány ve čtyřech základních typech, které se liší vnitřní dispozicí domů, způsobem umístění do terénu a velikostí. Ta se pohybuje od 132 m2 do 161 m2 a nabízí dispozici 4 + kk nebo 5 + kk.

Domy jsou stavěny na samostatných pozemcích, které však na sebe navazují a tvoří jeden prostorový celek. V jeho středu je vytvořeno malé náměstíčko se stromy.

Architektonické řešení pochází od architektů Studia ADR, kteří kladli důraz na čistotu formy. Fasády jsou světle hnědé nebo šedé. Základní hmoty jsou přísně geometrické, čímž je dosaženo maximálního využití vnitřních prostor. Všechny čtyři prostorové varianty vycházejí z obdobných principů a typologických zásad.

Zdroj: Bouwfonds