Místo brownfieldu v Letňanech vzniká obchodně výrobní park

Místo brownfieldu v Letňanech vzniká obchodně výrobní park

Soukromý investor Uniuris zahájil revitalizaci brownfieldu o rozloze 6,5 hektaru nedaleko výstaviště v Praze - Letňanech. Vyrostou tam obchodní a výrobní budovy. Dnes o tom informovala realitní poradenská společnost Cushman & Wakefield, která prostory pronajímá. První budova z pěti bude dokončená už letos na podzim.

Projekt s názvem Letnany Business Park se vstupem z Toužimské ulice bude tvořit celkem pět budov o celkové pronajímatelné ploše 26 tisíc metrů čtverečních. První budova, jejíž výstavba byla právě zahájena, bude mít velikost zhruba 2,8 tisíce metrů čtverečních. Její otevření se plánuje na podzim letošního roku. Zbývající budovy by měly v areálu vyrůst do čtyř až pěti let.
    
„V projektu budou k pronájmu moderní malé jednotky. Cílem developera není postavit velké skladové haly. Architektura by měla připomínat spíše malé skladové jednotky s kancelářským prvkem a částečnou skleněnou fasádou,“ prohlásil Laurent Jechoux z průmyslového týmu Cushman & Wakefield.
    
Polovina projektu je nyní už pronajatá ke smíšenému užití. Své provozovny sem plánují umístit například český prodejce barev Avis Color, německý výrobce zdravotnického materiálu Safemed medical devices či AGC Automotive Replacement Glass Czech nabízející služby v oblasti opravy autoskel.

Zdroj: ČTK