Vila dům Na Vinici

Nový dům na Vinohradech finišuje. Nabídne skoro 30 moderních bytů

Společnost PSN dovedla do fáze hrubé stavby projekt Vila dům Na Vinici na pražských Vinohradech. Vyrůstá zde celkem 27 bytů v dispozicích 1+kk až 3+kk, většina s balkonem či předzahrádkou. Třetina z nich již našla nové majitele. Kolaudace je plánovaná na léto letošního roku.

V projektu Vila dům Na Vinici developer dovršil stavbu železobetonové konstrukce a nyní přistoupil k osazování oken. Dále pokračují vyzdívky bytových příček a instalují se rozvody technických zařízení. Práce samozřejmě postupují rovněž v exteriéru, konkrétně na fasádách a také terénních úpravách. PSN plánuje budovu zkolaudovat letos v létě, noví obyvatelé by se měli stěhovat na počátku roku 2023.

„Máme radost, že stavba zatím běží podle plánu – a to i přes všechny nepříznivé faktory, které v uplynulých měsících zasáhly celý realitní trh, jako například extrémní zdražování stavebních materiálů a nedostatek pracovní síly,“ uvádí ředitel developmentu společnosti PSN Štěpán Smrčka.

„O projekt evidujeme díky jeho skvělé lokalitě na dosah oblíbeného parku Grébovka, funkčním technologiím pro maximální komfort a elegantnímu designu s využitím přírodních materiálů velký zájem. Aktuálně tak máme prodáno kolem 30 % jednotek,“ dodává.

V ulici Perucká v Praze 2 vyroste 27 bytů o velikosti od 27 do 73 m2 a dispozicích 1+kk až 3+kk. K většině z nich náleží balkon či předzahrádka. Jejich součástí se stane řízené větrání s rekuperací, v nejvyšším patře pak i příprava pro klimatizaci. Chybět nebudou ani garážová stání situovaná v suterénu domu. Tam budou pro budoucí rezidenty připraveny také sklepní úložné prostory.

Moderní a praktické byty

Bytové jednotky se vyznačují nadčasovým designem, které podle developera dokreslí jejich praktické pojetí a společně vytvoří útulné bydlení. Již ve standardu je developer vybaví plovoucí dřevěnou lamelovou podlahou a dřevěnými okny s trojsklem.

Bytový dům s 1 podzemním a 4 nadzemními podlažími, s posledním ustupujícím, respektuje okolní zástavbu. Jeho fasáda se ponese v šedo-bílé kombinaci. Architektonické řešení studia Ofstone využívá okolní křivky, například prostřednictvím balkonů, teras a oken. Pod balkony vznikne dlážděná terasa s přímým vstupem na předzahrádku na střeše suterénu, která přechází do volného prostoru se zatravněním.

red