Návrat k luxusu ve Strašnicích

Návrat k luxusu ve Strašnicích

Pražské Strašnice jsou klidnou vilovou čtvrtí, která se v posledních letech mění v moderní městskou část. Původní zástavbu rodinných domů citlivě doplňují nové, elegantní bytové domy. Jsou důkazem, že moderní nadčasový design tradiční vilové čtvrti sluší, obohacuje její prostor a zároveň dokonale zapadá do okolního architektonického tvarosloví prvorepublikových vil.

Unikátní bytová vila Pod Altánem stojí mezi tichými a elegantními vilami starých Strašnic, na samé hranici pražských Vinohrad. Při návrhu tohoto třípatrového domu, výběru materiálů a výrobků i realizaci byl kladen vysoký důraz na tepelné ztráty objektu s ohledem na co nejnižší potřebu tepla na vytápění.


Pasivní znamená, že maximální potřeba tepla na vytápění nepřekročí 15 kWh/m2 za rok. Vila je navíc v energetické třídě A, tedy s celkovou měrnou spotřebou energií 42 kWh/m2 za rok (současná bytová výstavba mívá spotřebu až 120 kWh/m2 za rok). Dispozice bytů, veškeré konstrukce a technologie domu jsou navrženy tak, aby vnitřní prostředí jednotlivých bytů bylo co nejzdravější a nejkomfortnější. Větrací systém s rekuperací tepla (zpětné získávání tepla z odtahovaného vzduchu) v každém bytě zaručuje dostatečnou výměnu vzduchu. Tepelně technické a akustické vlastnosti obvodových konstrukcí zajišťují okenní výplně s izolačními trojskly v masivních dřevěných rámech a extrémně zateplené vápenopískové zdivo obvodových stěn. Všechna tato opatření z velké míry eliminují tepelné ztráty bytů a snižují potřebu tepla na vytápění, omezují pronikání hluku do interiéru, díky filtraci přívodního vzduchu je v bytech minimální prašnost a možnost použití antialergických pylových filtrů usnadňuje život alergikům či astmatikům.


Šest bytů o velikosti 3+kk a 4+kk a rozměrech od 82 do 152 m2 je rozloženo vždy po dvou bytech do každého patra a nabízí mimořádný komfort v oblasti moderního bydlení. Byty s předzahrádkami jsou téměř plnohodnotnou náhradou rodinného domu a snoubí v sobě výhody bytu s komfortem a prostorem rodinného domu. Každý z energeticky pasivních bytů v tomto projektu splňuje nejen náročné požadavky na úsporu energie, ale též na maximum prostoru, které vyžaduje moderní a komfortní bydlení v Praze.

(uca)