Důvod proč si pořídit pergolu?

Důvod proč si pořídit pergolu?

Máte rodinný domek se zahradou a ještě nemáte pergolu? Jestliže váháte, zda je tato investice opravdu dobrý nápad, následující článek vás stoprocentně nahlodá k tomu, abyste o praktické a esteticky vyhlížející pergole začali docela vážně uvažovat.

Dostupná pro každého
Pergola není dnes již ničím výjimečným či nedostupným. Stále více domácností propadlo tomuto praktickému architektonickému prvku, a proto můžeme pergoly vidět na mnoha zahradách. Je jen na vás, zda si zvolíte pergolu, která je napojena přímo na váš dům a vy-tvoříte si tak příjemné posezení hned po ruce, nebo pergolu postavíte uprostřed zahrady a dodáte jí tak útulnější ráz.

Výhody pergoly
A nyní zpět k tomu, proč si vlastně pergolu pořizovat. Někteří v pergole vidí estetické řeše-ní, které dokonale propojí dům se zahradou. Jiní zase touží po krásném a praktickém mís-tě, kde mohou trávit čas s rodinou a přáteli. Ať už patříte do první či druhé skupiny, pergola je skvělým zázemím, neboť zde můžete sedět téměř za jakéhokoliv počasí. V případě za-střešené pergoly vás ze zahrady nevyžene déšť ani rozžhavené sluneční paprsky a vy si tak budete moci příjemně užívat.


V závislosti na rozměrech pergoly si můžete pergolu vybavit přesně podle svých představ. Nejčastějším vybavením pergoly jsou různé druhy posezení, závěsných houpaček, osvět-lení a během léta zde samozřejmě nesmí chybět ani gril. Ničím neobvyklým tak nejsou ani taková řešení, kdy je součástí zahradní pergoly i krb s grilem či udírnou. Během příjem-ných letních večerů tak romantickou atmosféru a pohodlí pergoly nejednou oceníte. Stejně tak už nebudete muset svým dětem zakazovat jít ven, když momentálně prší. Pod pergolou si můžou vesele hrát i za největšího deště.

Mnohoúčelový přístřešek
Pergola však nemusí sloužit pouze k zastřešení posezení. Stejně tak ji můžete použít jako zastřešení terasy, jako neuzavíratelnou garáž či dokonce jako alternativní přístřešek na bazén, který vám sice neprodlouží koupací sezónu, ale můžete se v něm koupat i za deš-tě, z čehož rozhodně budou mít radost vaše děti. Navíc v něm nebudou plavat nečistoty například z padajícího listí.

Bydlíte v řadovém domě a sousedi vám vidí skoro až do talíře? Není nic jednoduššího, než si na zahradě či terase vytvořit soukromí pomocí pergoly porostlé popínavými rostli-nami, které vytvoří nejen estetické ale během horkých dnů i příjemné prostředí.

Jestliže jste stále ještě na pochybách, zda vynaložit finanční prostředky na stavbu pergoly či ne, berte v úvahu, že i díky pergole vzroste celková hodnota domu. V případě, že byste se rádi dozvěděli více o možnostech a typech pergol, obraťte se na www.vetas.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti VETAS

RubrikyRodinné domy