Partneři sekce:
  • Českomoravský beton

Zasedačka roku 2016: Prostory navržené pro spokojenost jejich uživatelů

Zasedačka roku 2016: Prostory navržené pro spokojenost jejich uživatelů

Od letošního února známe vítěze třetího ročníku soutěže CBRE Zasedačka roku 2016, ve které se utkali zajímavé návrhy kancelářských interiérů, jejich autoři a investoři. Vítězové byli vybráni z rekordních sedmatřiceti finalistů, v čele poroty usedla architektka Eva Jiřičná.

Soutěž Zasedačka roku vznikla v České republice, získala ale také mezinárodní rozměr. Probíhá již na Slovensku, v Rakousku a Rumunsku. Od roku 2014, kdy proběhl první ročník, se do soutěže zapojilo přes 210 firem.

Odborná porota ve složení Eva Jiřičná, Biljana Weber (Microsoft), Marie Passburg (Skanska), Richard Curran (CBRE), Tomáš Jindříšek (Dark Side), Pavel Maurer a Josef Němec (Němec – luxusní povrchy) rozhodovala o vítězích z hlediska designu, originality, inovace, praktičnosti i atraktivity pracovního prostředí. Osobně také některé z firem navštívila.

Design na vzestupu

Titul Zasedačka roku získaly kanceláře BlueLink, jehož autory jsou architekti ze studia Monom.

Zasedačka roku: BlueLink – studio Monom

Zasedačka roku: BlueLink – studio Monom

Jako nejatraktivnější pracovní prostředí byly oceněny kanceláře Avast od designérů Vrtišky a Žáka. V kategorii Zdravá kancelář zvítězila společnost Kentico software, jejíž pracovní prostředí navrhlo studio U1. Jako Kanceláře pro budoucí výzvy byl oceněn ComAp od Tetris Design & Build. Úspěch sklidily hned dva projekty Martina Stáry ze studia Perspektiv – v kategorii Kancelář jako DNA firmy společnost Accolade, jako Chytrá kancelář byla oceněna společnost STRV.

Chytrá kancelář: STRV – Martin Stára, studio Perspektiv

Chytrá kancelář: STRV – Martin Stára, studio Perspektiv

Speciální cenu poroty si odnesla Expedia. Cenu veřejnosti na portále kancelarsnu.cz získal SAP a autoři návrhu z ateliéru SHS Architekti v čele s Luborem Sladkým a Lukášem Holubem.

Nejatraktivnější pracovní prostředí: Avast – Vrtiška a Žák

Nejatraktivnější pracovní prostředí: Avast – Vrtiška a Žák

„Z pohledu designu je letošní pozornost kancelářím výrazně větší a odraz v kvalitě lepší než v minulých letech,“ říká Eva Jiřičná. „Na co by se měl klást větší důraz, je osvětlení a kvalita světla v kancelářích, s čímž souvisí i zvolený nábytek, povrchy a umístění pracovních míst.“

Edukace a inspirace

Letošní vítězové dokazují, jak rychle probíhá změna v oblasti kancelářského prostředí. Zatímco v minulých letech byl počet kanceláří, které se řídí novými kancelářskými trendy, minimální, o pár let později můžeme v nově vznikajících kancelářích sledovat unikátní interiérové uspořádání a jeho prvky.

Zdravá kancelář: Kentico software – U1

Zdravá kancelář: Kentico software – U1

„Jsem velmi ráda, že soutěž plní svůj prvotní záměr,“ říká Petra Lávičková, vedoucí marketinkgu a PR společnosti CBRE, která je organizátorem soutěže Zasedačka roku. „Přispívá k edukaci a inspiraci trhu prostřednictvím sdílení informací, videí a fotografií účastníků projektu. Soutěž by se ale neobešla bez podpory partnerů a porotců, za což jim patří velké díky.“

Cena veřejnosti: SAP – Lubor Sladký, Lukáš Holub, SHS Architekti

Cena veřejnosti: SAP – Lubor Sladký, Lukáš Holub, SHS Architekti

Zdroj: CBRE
TEXT: RED
FOTO: CBRE

Článek byl uveřejněn v časopisu ASB 1/2017.