Kanceláře Google
Galerie(26)

Kanceláře Google

Hravé a rozmanité pracovní prostředí je doménou Googlu. Při prohlížení jeho kanceláří po celém světě jen málokdo nezatouží pro něj alespoň na chvíli pracovat. Koncem roku 2012 Google otevřel nové kanceláře v osmi patrech budovy Electra Tower v  izraelském Tel Avivu.

Jasná hranice mezi pracovní a relaxační zónou, četné prostory určené pro co nejefektivnější týmovou spolupráci, tobogán, posilovna, fotbálek a tři kantýny, z toho dvě košer. To je každodenní realita zaměstnanců společnosti Google v Tel Avivu.

Na osmi tisících metrech čtverečních se vyřádili designéři ze švýcarské architektonické kanceláře Camenzind Evolution. V kancelářích navržených tímto ateliérem už sedí zaměstnanci Googlu také v Curychu, Stockholmu, Oslu, Moskvě i Dublinu.

Společná je všem těmto kancelářím rozmanitost, hravost a v neposlední řadě snaha co nejvíce vycházet z daného prostředí. Stejně tak v Tel Avivu se designéři snažili co nejlépe zachytit rozmanitost Izraele a jejich návrh vznikal ve spolupráci jak s několika izraelskými studii, tak přímo s místními zaměstnanci Googlu.

Kanceláře google - foto - 19_google_kancelare_tel_aviv_izrael

Každé patro má své vlastní téma, které se odráží jak ve vybavení, tak v samotné barevnosti jednotlivých pater. V jeden moment tak můžete sedět v plážovém baru, v druhém se procházet pod pomerančovníky, nebo ve futuristických křeslech pozorovat rychle rostoucí město Tel Aviv.

Ve skutečnosti Google obsadil pouze sedm z osmi pronajatých pater. Poslední patro patří „Campusu“, což je Googlem podporovaný projekt, který poskytuje zázemí pro start-up společnosti, mladé podnikatele a vývojáře. Jedná se teprve o druhý „Campus“ společnosti Google na světě. Při výběru objektu v Tel Avivu, vhodném pro kanceláře společnosti, byla požadavkem maximální šetrnost k životnímu prostředí, proto si Google vybral Electra Tower, která jako první podobná budova v Izraeli získá certifikaci LEED Platinum.

Kanceláře google - foto - 20_google_kancelare_tel_aviv_izrael

Kanceláře google - foto - 22_google_kancelare_tel_aviv_izrael


Google Office Tel Aviv

architekt: Camenzind Evolution
investor: Google
realizace: Izrael 2012

Veronika Benešová
zdroj: Camenzind Evolution
foto: Itay Sikolski