Interiér bytu v modré, bílé a pudrových odstínech

Interiér bytu v modré, bílé a pudrových odstínech

Malý byt ve starém činžovním domě ze 40. let 20. století na první pohled upoutává optimistickým dojmem, svěžestí, originalitou a nápaditými zařizovacími předměty. Ale na druhé straně také klidem, barevnou uspořádaností a úctou k původnímu zařízení.

Precizní tady je promyšlená kombinace barev a nápadité pojetí původních dveří. Autorkou nové podoby bytu s dispozicí 2+kk je bytová designérka Zuzana Jančušková.

Historické litinové umyvadlo na stěně

Všechno se tady odehrává na klidném základě představovaném bílými a šedavými stěnami a plovoucí podlahou s dřevěným dekorem našedlého dřeva. Na nich vynikají několikery výrazně modré dveře. Upoutá například jejich opakování vedle sebe v obývacím prostoru s kuchyňskou linkou – jedny dveře odsud vedou do koupelny, ty druhé do předsíně. V předsíni, v sousedství historického litinového umyvadla na stěně, jsou třetí modré dveře – to je vstup na WC.

Kvalitní laminátová plovoucí podlaha Quickstep v dekoru „dub kartáčovaný“

Originální obývací prostor

Totožná modrá barva v „řeckém“ odstínu je dále také použita na trubkovou konstrukci gauče v propojeném obývacím prostoru. Gauč slouží jak ke stolování – před ním je umístěn masivní dřevěný stůl, tak k odpočinku. Televizi je v jeho okolí trochu těžké na první pohled najít. Je totiž nenápadně, netypicky, ale logicky a prakticky umístěna nad kuchyňskou linkou na stěně – kus vedle designové okrouhlé kovové digestoře.

Na částečně otevřené stěně nad gaučem visí malé barevné panely v jasných barvách
Na částečně otevřené stěně nad gaučem visí malé barevné panely v jasných barvách; opět převážně v modrých tónech a jako kontrapunkt zde září červená a jasně zelená. Jsou to malby výtvarnice Vanesy Hardi.

Interiér bytu v modré, bílé a pudrových odstínech

Koupelna v černobílé – ale s modrými dveřmi

S dveřmi do koupelny se jasně modrá barva dostává i do ní. Jinak je koupelna maximálně barevně přísná – sklo, bílé sanitární předměty a elegantní černobílá kombinace podlahy a obkladů. To všechno ale doplňuje a v dobrém slova smyslu narušuje něco neočekáváného – krásná dřevěná stará stolička. Tím je sterilní dojem z koupelny shozen a navíc prostor nabývá na originalitě a do jeho superhygieničnosti jsou doslova vneseny staré časy: díky tomuto detailu nás napadne, že takovou koupelnu jsme ještě neviděli.

S dveřmi do koupelny se jasně modrá barva dostává i do ní.

Elegantní černobílá kombinace podlahy a obkladů

Nakouknuto do ložnice

V ložnici doplňuje bleděmodrou barvu (tentokrát na stoličce) výrazná oranžová malba nad hlavami postele, zdůrazňující šedavé postelové čelo pod sebou. Její autorkou je opět Vanesa Hardi. Jinak je provedena ložnice v jemných a tlumených pastelových tónech. Čela postele jsou šedě polstrovaná, na oknech visí bílé žaluzie.

Čela postele jsou šedě polstrovaná

Podlaha, stěny, skříně – promyšlený prostor

Podlaha přecházející od kuchyňského koutu až do ložnice sjednocuje celý prostor a dává mu jemný pudrový nádech. Použita byla kvalitní laminátová plovoucí podlaha Quickstep v dekoru „dub kartáčovaný“. Podlahu doplňuje na opačných koncích velkého obytného prostoru nábytek v identickém odstínu – v kuchyni je to vysoká napůl otevřená skříň, v ložnici skříně šatní.

Gauč slouží jak ke stolování – před ním je umístěn masivní dřevěný stůl, tak k odpočinku.

Nenechte si ujít na asb-portal.cz
BUDOVA ŠKOLY SE PROMĚNILA V LOFTOVÉ BYDLENÍ SNŮ
MALÝ BYT S BYLINKOVOU ZAHRÁDKOU
VZDUŠNÝ, PŘÍJEMNÝ A NÍZKONÁKLADOVÝ BYT VE SKANDINÁVSKÉM STYLU

Stěna za postelí v ložnici je provedena jako šedá stěrka, stejná stěna je i na opačném konci bytu, na protilehlé stěně za dlouhou stříbřitou kuchyňskou linkou. I proto spolu celý prostor ladí, zrcadlovitě jsou totiž využity totožné nebo podobné prvky na obou stranách, jen v jiném kontextu, s jinou funkcí. Celek pak vypadá velmi klidně a dovoluje vyniknout v nepřeplněném prostoru malým barevným solitérům.

Ložnice je provedena v jemných a tlumených pastelových tónech

Text: Alena Gembalová
Foto: Jana Labuťová