Partneři sekce:
  • Českomoravský beton

ECO-DESIGN vyrábí originální sádrová svítidla

ECO-DESIGN vyrábí originální sádrová svítidla

Jihočeská společnost ECO-DESIGN se již více jak 20 let zabývá ruční výrobou designových svítidel a světelných říms ze sádry, skla a nerezu. Originální sádrová svítidla vyrábí po celou dobu tradičními ručními postupy - odléváním přírodní tvrzené sádry EKOLIT do forem a následným ručním broušením a čistěním odlitku.  Specializace českého výrobce tkví zejména v originalitě,  jedinečnosti a precizním zpracování. O estetické a technické vyváženosti svítidel svědčí také řada prestižních designérských ocenění jako Top Design nebo Vynikající výrobek roku.

Designová svítidla do bytu

Elegantní sádrová svítidla v mnoha tvarech a provedeních se hodí do každého interiéru, ve kterém ctíte čistý a jednoduchý design. Příjemně rozsvítí jakýkoliv vnitřní prostor, aniž by rušila a komplikovala moderní interiér.  Většina stropních či nástěnných svítidel je vybavena systémem digitálního či analogového stmívání, které umožní regulaci síly osvětlení během dne v závislosti na typu a účelu dané místnosti.  Za svítidla budoucnosti můžeme označit světla vybavená LED moduly, která jsou energeticky a ekologicky šetrná.  Životnost LED  zdroje je několikanásobná ve srovnání s tradičními zářivkovými zdroji.

Barevný  RGB systém pro náročné

Naprostou specialitou je možnost barevné variability u svítidel GONDWANA a ARCTIC. Multi  barevného efektu je dosaženo zabudováním RGB systému barevných LED pásků v barvách RGB (červená, zelená, modrá).  Ve svítidle pak vznikají mixováním těchto tří základních RGB barev duhové barvy, které je navíc možné pomocí ovladače skládat do různých barevných efektů.

Nové barevné povrchy

Přírodní sádra je ekologický materiál, který přímo vybízí ke kreativnímu experimentování s barvami a povrchovými úpravami. Můžete je kdykoliv přetřít vodou ředitelnou barvou nebo vybrat některou z povrchových úprav. Poslední novinkou v tomto směru jsou nové mramorové a štukové designy vybraných nástěnných a přisazených svítidel. Mramorový efekt vzniká  probarvením  přírodní sádry minerálními pigmenty a  sádrové svítidlo s touto povrchovou úpravou je na první pohled od pravého mramoru k nerozeznání. Různé kombinace minerálních pigmentů nabízí nekonečnou škálu barevných variací a odstínů.  Štukové patinované povrchy vznikají speciální metodou, spočívající v nanášení omítkové stěrky v barevných  odstínech jako např. olovo, okr, slonová kost či antracit. Odlišnými postupy při zpracování stěrky tak vzniká jemný či hrubší štuk. Díky ručnímu zpracování opět platí, co kus to originál.

GONDWANA – barevný systém RGB Design: Alexander Dubský
GONDWANA –  barevný systém RGB
Design:  Alexander Dubský
BUBBLE Design: Jan Čtvrtník
BUBBLE
Design: Jan Čtvrtník
Nástěnná světelná římsa pro přímé a nepřímé osvětlení. Je možné instalovat ji v neomezených délkách, může kopírovat jakýkoliv půdorys. Vybavena může být zářivkami nebo LED pásky, je dostupná také ve stmívatelné nebo RGB verzi.  
Svítidla ECO-DESIGN najdete také v showroomu v Brně, Kaštanová 515/125a
Svítidla ECO-DESIGN najdete také v showroomu  v Brně,  Kaštanová 515/125a
DISC Design: Alexander Dubský
DISC
Design:  Alexander Dubský
Nerezové svítidlo ROMA Design: Alexander Dubský
Nerezové svítidlo ROMA
Design: Alexander Dubský

www.eco-design.cz
ZDROJ: PR článek společnosti ECO – DESIGN spol. s r.o.

Komentáře