Žhavá novinka na veletrhu FENSTERBAU/FRONTALE 2010

Žhavá novinka na veletrhu FENSTERBAU/FRONTALE 2010

Jeden z největších celosvětových veletrhů oken, dveří a fasádních systémů FENSTERBAU/FRONTALE 2010 přilákal do německého Norimberku nejznámější výrobce z celého světa. Nechyběla mezi nimi ani společnost Deceuninck. Novinky, které během veletrhu představila, potvrdily její pozici výrobce kvalitního základu pro okna, dveře a také obkladových materiálů a materiálů určených do interiéru i exteriéru.

Veletrh oken, dveří a fasádních systémů FENSTERBAU/FRONTALE 2010 patří mezi špičkové akce svého druhu. „Novinky uvedené na tomto veletrhu udávají směr celému odvětví stavebnictví. Těší nás, že výrobky a technologie, které jsme zde představili, se setkaly s tak velkým zájmem odborné i široké veřejnosti,“ řekl Ing. Radek Slabák, generální ředitel společnosti Deceuninck.

Eforte vzbudil zájem
Největší zájem vzbudila žhavá novinka v segmentu okenních profilů. Nový šestikomorový okenní profil Eforte se standardní stavební hloubkou 84 mm dosahuje při použití běžné ocelové výztuže a bez přídavných izolačních prvků vynikajícího součinitele prostupu tepla rámem U(f) = 0,95 W/(m2 . K). V kombinaci s vhodným prosklením tak splňuje standardy pasivních domů. Profil má vylepšený systém těsnění, který chrání okno před povětrnostními vlivy a lépe zvukově izoluje. Na stánku společnosti Deceuninck se kromě základního rámového profilu představila i varianta profilu Eforte s unikátní tepelnou plastovou výztuží s integrovanými ocelovými vlákny.

Variabilní řešení Inoutic Prestige
Oblíbený okenní profil Inoutic Prestige se na veletrhu prezentoval ve všech dostupných variantách, které splňují různé úrovně úspor energie:

  • Inoutic Prestige pro pasivní domy,
  • Inoutic Prestige s vyplněnými komorami pro nízkoenergetické domy,
  • standarní profil Inoutic Prestige s kvalitním prosklením,
  • Inoutic Prestige se širokým rámem.

Zdvižně posuvný systém
Příznivce otevřené architektury zaujaly nové zdvižně posuvné dveře Inoutic Prestige HST 76 se čtyřkomorovým plastovým profilem. Nabízejí znamenité tepelněizolační parametry rámové konstrukce a také širokou barevnou škálu pro dokonalé splynutí s okolním prostředím. Uplatní se především ve velkých prosklených stěnách rodinných domů.

Kromě specifických okenářských výrobků se na stánku společnosti představily i desky z kompozitního materiálu Twinson-O-Terrace+ a Twinson-O-Terrace.

Zdroj: Deceuninck