Ukázka realizace základové desky za využití pěnového skla jako tepelné izolace
Galerie(2)

Ukázka realizace základové desky za využití pěnového skla jako tepelné izolace

Dne 12. května 2011 byla vzdor nepříznivému deštivému počasí zahájena stavba referenčního domu společnosti RECIFA, a. s., v Žežicích u Příbrami. Dům je pozoruhodný především svými použitými materiály. Jeho základová deska je vybudovaná z recyklovaného skleněného odpadu.


„Dlouho jsem přemýšlel, jaký materiál použít. Důležitá pro mě byla nejen kvalita, ale i cena. Nikdy bych si nemyslel, že zrovna já budu jednou stavět z odpadu,“ říká investor Josef Coník a dodává: „Pěnové sklo REFAGLASS, které je ze skleněných střepů vyrobeno, mě však přesvědčilo. Díky své struktuře má vynikající technické vlastnosti. Je to výborný izolant, nepropustí vodu, zabraňuje zamrzání a například oproti polystyrenu je absolutně nehořlavé. Navíc je téměř čtyřnásobně levnější.“

Konkrétně bude na dům v Žežicích použito 70 m3 štěrkového pěnového skla na stavbu základové desky a 12 m3 na terénní úpravy.

Na slavnostní zahájení stavby základové desky byla pozvána odborná i široká veřejnost. „Zájemci si materiál mohli osahat, a dokonce si sami vyzkoušeli hutnění plochy,“ říká Oldřich Suldovský, vedoucí prodeje společnosti RECIFA, a dodává: „Vzhledem k tomu, že pěnové sklo je lehké, není ke stavbě zapotřebí žádné těžké techniky.“

Pěnové sklo REFAGLASS bylo použito také jako lehčený násyp na stropní desku prvního podzemního podlaží a jako izolační materiál pro zelenou střechu budovy FILADELFIE BB Centra, jedné z nejmodernějších administrativních budov v Praze.

  

Zdroj: RECIFA, a. s.

–>–>