Salon dřevostaveb 2010

Salon dřevostaveb 2010

Ve čtvrtek 25. 2. v Pražském veletržním areálu v Letňanech odstartuje jubilejní pátý ročník Salonu dřevostaveb, největší české přehlídky architektury dřevostaveb a staveb s použitím dřeva. Salon proběhne jako doprovodný program veletrhu Dřevostavby 2010 ve dnech od 25. do 28. 2. 2010.

Tento projekt vznikl s cílem zviditelnit kvalitní české realizace a během uplynulých ročníků se vyvinul v ucelenou přehlídku moderní dřevěné architektury. Již pátý ročník se zatím nejvyšším počtem 36 staveb potvrzuje, že zájem o dřevostavby v českém prostředí stále roste. Dřevostavby se na Salonu představují nejen jako alternativa technologická, ale rovněž jako alternativa životního stylu. Prostřednictvím výstavy, přednášek, projekcí i tematické literatury Salon nabízí jedinečnou příležitost zhlédnout na jediném místě výběr toho nejlepšího z české dřevěné architektury.

Jádrem Salonu je výstava, kde jsou na velkoplošných bannerech prezentovány jednotlivé dřevostavby realizované v České republice. Jedná se o stavby zajímavé z hlediska architektonického, konstrukčního i dispozičního. Druhým pilířem Salonu je publikace Ročenka dřevostaveb, která rekapituluje výstavu a tím poskytuje ucelený pohled na současnou domácí architekturu dřevostaveb. K zakoupení bude spolu s další odbornou literaturou za zvýhodněnou cenu v bookshopu přímo na Salonu a v průběhu roku i na www.salondrevostaveb.cz.

Vyvrcholením Salonu bude sobota 27. 2., kdy budou od 11:00 hod. otevřené posluchárně probíhat přednášky českých architektů, včetně diskuze architektů Smoly, Brotánka, Eismana a Pánka, moderovanou organizátorem Salonu Pavlem Horákem. Následovat bude projekce dokumentu Pahrbek český spojený diskuzí s jeho autorkou Lucií Královou. Od 18:00 jsou pak na neformální večerní setkání zváni všichni, které zajímá česká architektura ze dřeva. Toto setkání má za cíl rozvinout dialog o potkávání různých přístupů a názorů v rámci architektury a stavění s použitím dřeva.

Veletrh Dřevostavby 2010 nebude poslední zastávkou Salonu v tomto roce. Ve zbytku roku se výstava představí i v Liberci, Ostravě, Olomouci, Benešově a znovu v Praze.

Další podrobnosti o zastávkách výstavy i programu Salonu dřevostaveb najdete na www.salondrevostaveb.cz.

Zdroj: Prodesi