Patnáct úspěšných let na českém trhu

Patnáct úspěšných let na českém trhu

Červen 2010 se stal pro společnost HPI-CZ, s.r.o., měsícem přelomovým. V romantickém prostředí Chateau Mcely, rodinném sídle rodu Thurn-Taxisů, oslavila patnácté výročí působení na českém trhu. HPI-CZ patří sortimentem, poskytovanými službami i servisem k lídrům českého trhu v oblasti dodávek montážního příslušenství pro všechny druhy střešních krytin a kompletního sortimentu pro zateplování budov. V bohatém kulturním programu vystoupili pan Jaroslav Svěcený, pan Lubomír Brabec a sólistka Státní Opery paní Hana Jonášová a další.

Příjemné posezení na zámku Mcely přineslo i klíčovou změnu v životě firmy. Její zakladatel Ing. Josef Novák oznámil, že v dalších letech povede nový jednatel pan Tomáš Petr, který do firmy přišel v roce 2000. Patnáct let života Josefa Nováka pro firmu a spokojené zákazníky ocenili všichni přítomní.

Ing. Josef Novák (vlevo) představuje nového jednatele, svého nástupce pana Tomáše Petra.Nový jednatel, Tomáš Petr uvedl, že firma pod jeho vedením bude pokračovat ve všem dobrém a její snahou bude přinášet rok od roku nové technologie a doplňky pro střechy i zateplení, tak aby se místo společnosti na trhu ještě posílilo a aby stále platilo, že na prvním místě ve firemní kultuře jsou hodnoty, jako spolehlivost, profesionalita a dobré vztahy s partnery.

Společnost HPI-CZ, s.r.o., Hradec Králové vznikla v červnu 1995. Tehdy pod názvem MAGE – CZ a začala na českém trhu zastupovat významnou firmu v oboru, německou MAGE GmbH. V roce 1996 byla založena pobočka MAGE – SK na Slovensku se sídlem v Šale. A v roce 1998 byla pro lepší pokrytí českého trhu a přiblížení k zákazníkům otevřena pobočka firmy s velkoobchodním skladem v Blovicích u Plzně.

Změnou názvu na současný HPI-CZ v roce 2003 firma dovršila proces pevného začlenění do silné celoevropské skupiny jednoho z nejvýznamnějších evropských výrobců a prodejců stavebního příslušenství HAUSprofi Bausysteme GmbH. Mateřská společnost měla sídlo v německém Freundenstadtu a byla součástí mnichovského holdingu MD Bau A.G.

V roce 2007 se společnost HPI –CZ stala součástí koncernu MONIER GROUP, což přineslo rozšíření nabídky z vlastní výroby.

Zdroj: HPI-CZ, s.r.o.