Novým ředitelem ABLON Group v Praze se stal Eduard Quitt

Od srpna 2008 má česká pobočka investorské skupiny Ablon Group specializované na developerské projekty nového Country Managera – stal se jím zkušený stavební inženýr s mnoha zahraničními zkušenostmi Eduard Quitt.

„Ablon chce v Praze nabízet špičkové kancelářské prostory, ale i kvalitní bydlení. Bude pro mne výzvou se podílet na dalším rozvoji této firmy,“ komentoval Ing. Quitt své plány na novém působišti. A nudit se rozhodně nebude – Ablon nyní staví například bytový projekt Rezidence Viva v Čakovicích a chystá se zahájit stavbu třetí fáze kancelářských prostor v Karlíně – Meteoru „C“.

Eduard Quitt před svým nástupem do Ablonu působil takřka 7 let v mezinárodní developerské společnosti B.S.R. Europe jako generální ředitel pro ČR, SR, Maďarsko a Bulharsko. Z projektů, na kterých během své kariéry pracoval, lze jmenovat například rekonstrukci budovy Chemapolu v Praze či zahraniční projekty jako laboratoře pro armádu v Izraeli či rezidenční projekty v izraelské Haifě.

Nový ředitel českého Ablonu, který prožil své dětství a mládí na Slovensku, zahájil v 60. letech studium na pražské ČVUT. V roce 1968 se ale rozhodl emigrovat do Anglie a studium dokončil na londýnské Imperial College. Již v roce 1973 se ale z Londýna přesouvá na Blízký východ, kde střídavě působí v Izraeli a Íránu. V Íránu se Eduard Quitt například podílel na stavbě teheránské univerzity nebo pracoval na projektu pro námořní velitelství v Perském zálivu. Od roku 1979 až do roku 2002 pak inženýr Quitt působil na různých vedoucích pozicích v Izraeli, potom se vrací do České republiky.

Zdroj: ABLON Group Limited