vegetační střecha

Pozvánka ke Kulatému stolu na téma vegetační střechy

Přední čeští architekti přijali pozvání ke kulatému stolu na téma Vegetační střechy. O své zkušenosti se podělí Josef Pleskot, Zdeněk Sendler, Jan Kasl z ČKA, zástupci MHMP a IPR Praha, realizačních a developerských firem. Výstup z kulatého stolu zveřejníme v časopise ASB.

Jaká je náročnost vybudování extenzivní a intenzivní vegetační střechy? Jak je to s tepelnou izolací a zadržováním vody? Jaké jsou doporučené postupy při projektování střešních zahrad? Všem těmto a dalším aspektům se budou věnovat renomovaní odborníci v rámci on-line setkání, které pořádá časopis ASB ve spolupráci s ČKA.

Naše pozvání přijal architekt Josef Pleskot, který se podělí o své zkušenosti s realizací projektů environmentálního a sociálního významu. Promluví rovněž krajinářský architekt Zdeněk Sendler, který je průkopníkem vegetačních střech u nás.

Pohledem České komory architektů přispěje její předseda, architekt Jan Kasl. Zúčastní se zástupce Magistrátu hl. m. Prahy, architekt Filip Foglar a za IPR Praha architekt Kamil Kubiš. Z firmy Saint Gobain Isover bude přítomen arch. Josef Hoffmann. Diskutovat budou dále zástupci developerských společností, za Central Group vystoupí Ondřej Šťastný, za JRD produktový manažer Petr Valeš.

Pro všechny zájemce o problematiku záznam následně zveřejníme. Výstup z kulatého stolu si můžete přečíst v červnovém vydání časopisu ASB.

Foto: SZÚZ