Den veletrhu se blíží

Den veletrhu se blíží

Letošní ročník veletrhu TENDENCE bude opět významným setkáním obchodníků, architektů, designérů a veřejnosti, které sdružuje společný zájem o zařízení interiérů. Již 14. ročník veletrhu TENDENCE se uskuteční ve dnech 10. až 13. 9. 2009 v Pražském veletržním areálu Letňany. V tuto chvíli máme potvrzenou účast dalších prestižních českých i světových značek.

— Komerční prezentace společnosti TERINVEST, spol. s. r. o. —


Nedílnou součástí veletrhu TENDENCE je sekce nábytku. Klasický i moderní nábytek předních českých výrobců a dovozců najdete v hale číslo 2 a 3. Inspirovat se můžete na stáncích společností Böhm, In Elis, JV Pohoda, Iron art, Jelínek, Astin, Ason, Nadop, Art Style atd. Navážeme také na úspěch loňské designové části, která bude umístěna v hale číslo 4. Design prezentovaný na veletrhu TENDENCE vás letos uchvátí svojí originalitou a různorodostí.

Za pozornost bude stát prezentace firmy Qubus v čele s designérem Jakubem Berdychem. Mezi další významné vystavovatele bude již tradičně patřit Hästens, dále Jespen, Aglas, Kler, Ligne Roset, Hülsta, Kare, CPT, Höhno, Adiana, Art-mafi, Process a mnoho dalších. V rámci doprovodného programu se budeme snažit pokořit světový rekord ve velikosti jednoho druhu nábytku. Dále připravujeme opět soutěž top design, která se významně rozrůstá, a nově také poradenský servis. Naši odborníci z řad architektů a designérů vám pomohou a poradí při zařizování a projektování vašich interiérů.

Již tradičně se v hale číslo 1 budou prezentovat přední firmy v oblasti stolování: Mobax – vítejte doma!, dále firmy Amber Land, Hotový interiér, s. r. o., Cedr Group, s. r. o., Unipro-Czech, s. r. o., In-spirace a mnoho dalších. Nově se na veletrhu TENDENCE předvede skupina společností Potten & Pannen – Staněk, která působí na českém trhu od roku 1992 jako importér a prodejce značkových kuchyňských a domácích potřeb a designových doplňků renomovaných zahraničních výrobců na exkluzivní bázi. Hlavním předmětem jejich činnosti je velkoobchod; spolupracují s více než 160 odběrateli – kuchyňskými studii, designovými obchody, prodejnami kuchyňských a domácích potřeb a obchodními řetězci, kam dodávají vybrané produkty. Skupina Potten & Pannen – Staněk provozuje i pět vlastních reprezentačních prodejen, e-shop, dvě stylové kavárny a restauraci.

V hale číslo 1 najdete také oddělení bytového textilu. Zde bude zajímavé navštívit stánky společností Orsei, Vope Zlín, Kamýk Daunen, Bakero, Veba textilní závody, a. s., a další. Poslední sekcí v hale číslo 1 je osvětlení. Zde se bude nově prezentovat firma Vávra osvětlení, s. r. o., dále svoji účast potvrdila společnost Selene, spol. s r. o., s interiérovými svítidly klasické kolekce Artemide, dále Luminex, Apro Lux, s. r. o., Eglo Česko-moravská svítidla, spol. s r. o., Alhambra aj.

Souběžně s veletrhem TENDENCE proběhne veletrh kávy a vybavení pro její přípravu COFEX. Veletrh má za cíl prezentovat tento lahodný nápoj široké veřejnosti, dát návštěvníkům možnost vychutnat si výbornou kávu a zvýšit kulturu konzumace tohoto nápoje. Kromě prezentace předních firem v tomto oboru se mohou návštěvníci těšit na atraktivní doprovodný program, ve kterém se budou prezentovat: pražírna La Bohéme Cafe, společnost Espresso, s. r. o., a firma Villeroy & Boch Ag se zajímavou soutěží.

Další novinkou bude veletrh BONEXPO zaměřený na klenoty, hodiny a hodinky, luxusní psací potřeby a další propagační a dárkové předměty. Z firem, které se budou na tomto veletrhu prezentovat, můžeme jmenovat: Zero Collection, s. r. o., Mine Art, Herisson, České trezory Jinova, s. r. o., a další. Zajímavé novinky najdete na stánku společnosti Storm. Široké spektrum klenotů nabídne firma Soliter, a. s. Zastoupeny budou také firmy zaměřené na balení dárků, za které můžeme jmenovat například Gold Pack. Nebudou chybět ani společnosti nabízející luxusní pera, firemní dárky a další dárkové a propagační předměty.