Český výrobce cihel na CONECU opět zabodoval

Český výrobce cihel na CONECU opět zabodoval

Nejvyšší ocenění významného slovenského stavebního veletrhu, který probíhal v Bratislavě ve dnech 23. až 27. března, získal největší český výrobce cihel společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Zlatou plaketu si odvezl dokonce za dva produkty, broušené cihelné bloky HELUZ Family a komínové systémy. Zopakoval tak svůj úspěch z loňského ročníku, kdy byly oceněny broušené cihelné bloky Supertherm STI SB.

,,Ocenění našich výrobků nás pochopitelně velmi těší, stejně jako zájem slovenských zákazníků i odborné veřejnosti o naše výrobky, který se projevil velkou návštěvností našeho stánku na veletrhu,“ říká Ing. Jan Krampl, obchodní ředitel společnosti HELUZ. „Jsme rádi, že můžeme zákazníkům na Slovensku nabídnout nové moderní materiály a technologie, které zjednoduší a urychlí výstavbu, zajistí nejlepší parametry zdiva a úspory nákladů na energie. Je to vidět i na rostoucích prodejích,“ dodává Krampl.

Cihelné bloky HELUZ Family, určené pro stavbu nízkoenergetických rodinných domů, technologicky navazují na cihelné bloky s označením STI, které Zlatou plaketu veletrhu Coneco získaly loni. Oproti nim však, díky nižší objemové hmotnosti a inovovanému tvarovému řešení, mají cihelné bloky HELUZ Family o více než 20 % vyšší tepelněizolační parametry. Zlatá plaketa je přitom již druhým významným oceněním bloků HELUZ Family. Letos v únoru je Česká stavební akademie ohodnotila v soutěži Stavební výrobek – technologie roku 2009.

Hlavní předností cihelných komínových systémů HELUZ je zejména jejich variabilita a velmi snadná montáž formou stavebnice. Jsou určeny pro všechny typy paliv, vhodné jsou nejen pro cihelné domy, ale i pro stavby z jiných materiálů a rekonstrukce staveb.

Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.