Tři otázky pro… prof. akad. arch. JANA FIŠERA

Tři otázky pro… prof. akad. arch. JANA FIŠERA

Autorizovaný architekt, profesor a vedoucí ateliérů Fakulty architektury ČVUT Praha a Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem, autor mnoha realizovaných interiérů a budov… prof. akad. arch. JAN FIŠER. Pod jeho rukama vznikaly mnohé významné interiéry… a vedle nich i expozice na prezentační akci Design Roadshow, na které spolupracoval s předními českými výrobci J.A.P., Technistone a Tracheou.

Proč zaštiťujete Design Roadshow?

Akce mě oslovila především tím, že jde o české výrobce, kteří se při zachování vysoké kvality provedení designem svých výrobků přibližují evropskému formátu. Navíc jsou pokaždé představeny nové možnosti pro interiér, které se hodí i pro moji praxi.

Jak jste přistoupil k přípravě expozice?

Rozhodně jsem nechtěl nikomu vnucovat nějaká předchystaná nebo typová řešení. Proto jsme se snažili na expozičních panelech vyvzorovat veškeré možnosti, které dané výrobky pro naši práci nabízí. Například u Trachey jsme pro letošní rok zvolili dvacet vzorků dvířek, na kterých jsou prezentovány nejenom různé povrchové úpravy od barev, fólií, vysokého lesku, dřevodekorů, ale také různé možnosti frézování či technologie Overface. U firmy Technistone jsou na sedmi panelech prezentovány různé designové varianty technického kamene, ukázky napojení nebo zafrézování různých doprovodných prvků a další možnosti využití tohoto extrémně odolného materiálu v rámci interiéru.

Design Roadshow Praha, prezentuje pan Martin Dusík, Trachea

Co vás na letošním ročníku zaujalo?

Prezentované firmy se snaží ze svého sortimentu vybrat opravdu zajímavé produkty, se kterými se má běžný spotřebitel šanci odborně seznámit, a je to i originální prostor pro nás, architekty. V produktové části prezentace bych mohl zmínit celoskleněné dveře Master od J.A.P., které jsou o šířce standardních čtyř centimetrů a umožňují tak ve svém vnitřním prostoru umístění izolační výplně, což je naprostá novinka mezi celoskleněnými dveřmi. S nabídkou pro širokou škálu použití, možnostmi kombinací s jinými materiály a variabilní aplikací do řešených interiérů přichází Technistone. Představený materiál prezentuje nejlepší vlastnosti přírodního kamene a přidává kvality kamene technického pro bezproblémové a trvalé používání. Umožňuje finální povrchové úpravy, frézování, řezy vodním paprskem, gravírování a lepení, v plošném i 3D provedení. Bohaté spektrum nabízené barevnosti materiálu Technistone a různorodá opracovatelnost představují pro designéra a jeho kreativitu opravdu široký potenciál pro originální provedení navrženého interiéru i exteriéru. Co mě hodně oslovilo v letošním ročníku, je druhá půle programu, ve které si každá z firem připravila individuální servis pro architekty tak, abychom získali odborně solidního partnera na komunikaci a zároveň i specifické IT systémy na podporu rychlé a snadné konfigurace výrobku, včetně jeho objednání tak, aby nás tato fáze minimálně zatěžovala.   

Design Roadshow Pardubice, prezentuje pan Jakub Colon, J.A.P.

Design Roadshow Pardubice, prezentuje pan Jakub Colon, J.A.P

Prof. akad. arch. Jan Fišer

Autorizovaný architekt, vedoucí ateliérů průmyslového designu Fakulty architektury ČVUT Praha a Katedry designu Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Autor mnoha realizovaných interiérů a budov. Pod jeho rukama vznikaly původní interiéry pražských kaváren Parnas a Slavia, divadlo Ypsilon a Olympic, galerie Zlatá husa v Dlouhé ulici. Je autorem areálu České pojišťovny ve Spálené a Vladislavově ulici v Praze, za který obdržel ocenění „Nejlepší z realit ČR“. Realizoval například bytové komplexy v Praze na Barrandově a Berouně, hotel Archibald v Žitné ulici a na Kampě. Svojí tvorbou je zastoupen ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Své realizace prezentuje na mezinárodních výstavách a publikuje v řadě časopisů.

Design Roadshow Brno, diskutuje pan Martin Dusík, Trachea

Design Roadshow Brno, diskutuje pan Martin Dusík, Trachea

CO JE DESIGN ROADSHOW?

Design Roadshow, diskuzní seminář určený pro odbornou veřejnost, se stal díky svému širokému záběru a množstvím podávaných informací oblíbenou akcí. Svoji prestiž si získal i zařazením do programu celoživotního vzdělávání architektů v ČKA, ale především návštěvností a aktivní účastní odborníků pro interiérový design.

TERMÍNY DESIGN ROADSHOW:

  • Pardubice – 5. března 2015
  • Praha – 19. března 2015
  • Ostrava – 26. března 2015
  • Karlovy Vary – 9. dubna 2015
  • Ústí nad Labem – 16. dubna 2015
  • Zlín – 23. dubna 2015

Začátek vždy od 16:00 hod., vstup zdarma.

(přesná místa konání v daných městech najdete na www.designroadshow.cz)

Design Roadshow Liberec, diskutuje pan Jakub Colon, J.A.P.

Design Roadshow Liberec, diskutuje pan Jakub Colon, J.A.P.

RubrikyNázory a rozhovory