Axor H2O story: Spojte svoje jméno s profesionály
Galerie(4)

Axor H2O story: Spojte svoje jméno s profesionály

Populární studentská soutěž Axor H2O story pomůže i letos nastartovat kariéru minimálně dvěma mladým profesionálům: autorovi vítězného návrhu koupelny pro dlouhodobý pobyt na vesmírné stanici a vítězovi online hlasování široké veřejnosti.

V posledním ročníku soutěže ocenila široká veřejnost v online hlasování na www.h2ostory.cz nejvyšším počtem hlasů návrh koupelny pro hromadné sprchování s názvem IN MISTE od talentovaného Patrika Křížka z Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Zaujímalo nás, jak výhra v soutěži ovlivnila jeho profesionální směřování.

Kam vedly vaše profesionální kroky po soutěži?
Vloni jsem se ve své práci soustředil spíše na návrhářskou činnost. Momentálně pracuji na otevření vlastního studia.

Na který profesionální úspěch ve své dosavadní kariéře jste nejvíc hrdý?
V roce 2014 jsem zvítězil v mezinárodní soutěži Fenix First Global Flashlight Design Contest v kategorii nejlepší komerční potenciál.

Vzpomínáte si ještě, jak dlouho jste pracoval na návrhu koupelny IN MISTE?
V průměru to mohly být asi dva měsíce. Poslední dva týdny před odevzdáním jsem se tomu věnoval opravdu hodně intenzivně.

Návrh s názvem IN MISTE od Patrika Křížka na téma TEAM MATE – koupelna pro hromadné sprchování, Ve večerních hodinách se sprchující orientují pomocí podsvícených skleněných tabulí.

Jak jste prožíval svoje vítězství, co říkala vaše rodina, přátelé?
Výsledky hlasování jsem se dozvěděl právě od své rodiny, protože jsem byl v té době na pracovní stáži v zahraničí. Všichni jsme z toho byli nadšení.

Co vám přineslo vítězství a účast v soutěži H2O story?
Především zkušenosti. Měl jsem možnost prohlédnout si výrobu produktů zblízka, navázal jsem nové kontakty a moje jméno bylo prezentováno ve spojení s celosvětově známou firmou a značkou.

Jaký jste měl pocit, když vaši práci hodnotili odborníci?
Bylo to pro mě velkým přínosem. Mohl jsem si vyslechnout kritiku od kvalifikovaných lidí z oboru. Uvědomil jsem si, co mám na své práci zlepšit a co příště udělám jinak.

Interiérová židle NODO, práce Patrika Křížka z roku 2014. Snoubí se v ní jednoduchost a nápadité použití zbytkové plsti jako čalounění.

Přihlásil byste se do soutěže znovu?
Nevylučuji to, momentálně ale pracuji na jiných projektech.

Co byste doporučil těm, kteří zvažují, zda se do soutěže přihlásit?
U této soutěže jde především o uchopení myšlenky sprchování, kterou je potřeba posunout dál prostřednictvím svojí vize. Kvalitně odvedená práce se vám může vrátit v podobě výhry. Přínosem bude možnost propagace pod celosvětovou značkou Axor.

O soutěži H2O story 2015

Tématem 4. ročníku soutěže Axor H2O story 2015 je Bathroom for Space station – koupelna pro dlouhodobý pobyt na vesmírné stanici. Registrace do soutěže Axor H2O story 2015 je otevřena do 31. května 2015. Autor vítězného návrhu získá šanci prezentovat svoji práci během mezinárodní přehlídky designu Designblok 2015 v Praze. Vítěz online hlasování získá týdenní exkurzi v německém centru vývoje a výroby značky Axor. Studenti vysokých škol se mohou přihlašovat na stránce www.h2ostory.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti Hansgrohe CS s.r.o.