Partneři sekce:

4. generace cihly HELUZ – dokonalost v každém detailu

4. generace cihly HELUZ – dokonalost v každém detailu

Díky výrobcům cihel, které zajímá jaké cihly svým zákazníkům nabízejí a jaké jsou jejich požadavky, jde vývoj cihly neustále dopředu. Jedním z ukázkových příkladů vývoje je i cihly HELUZ Family 50 2in1 společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., které dokázala dohnat kvalitativní a tepelněizolační vlastnosti cihly téměř k dokonalosti.

V čem je jiná 4. generace cihly

Co byste řekli na cihlu, které má takové tepelněizolační vlastnosti, že už není potřebné dodatečné zateplení obvodového zdiva? Právě takovými vlastnostmi se může pochválit 4. generace cihly HELUZ, který obsahuje i integrovaný tepelný izolant – kuličkový polystyrén. Patentovaný způsob plnění komůrek polystyrénem znamenali výrazný krok dopředu a pro zákazníka, který se rozhodne stavět z těchto cihlových bloků představují investici, která mu zaručuje ty nejlepší vlastnosti cihel, které jsou momentálně na našem trhu dostupné.

V porovnání s ostatními cihlovými bloky, dosahuje 4. generace cihly, HELUZ Family 2in1, nejlepší hodnoty součinitele prostupu tepla U = 0,11 W/m2K u cihly HELUZ Family 50 2in1, U=0,13 W/m2K u cihly HELUZ Family 44 2in1 a hodnotu U = 0,15 W/m2K dosahuje cihla HELUZ Family 38 2in1. Pro porovnání: cihla HELUZ Family 50 2in1 má stejné tepelněizolační vlastnosti jako stěna z klasických plných cihel o šířce 7 metrů, nebo jako 36 cm tlustý polystyrén.

Díky svým parametrům jsou cihly HELUZ Family 2in1 vhodné na stavbu nízkoenergetických domů. Cihly HELUZ Family 2in1 se šířkou 440 a 500 mm dokonce i na stavbu pasivních domů, a to bez dodatečného zateplení.

Cihly HELUZ – na cestě k dokonalosti

Vývoj cihly HELUZ až po čtvrtou generaci však není jen otázkou posledních měsíců, ani let. Na to, aby cihla dosahovala téměř dokonalé tepelněizolační parametry a zdivo bez dodatečného zateplení splňovalo parametry požadované pro domy s velmi nízkou energetickou náročností, bylo zapotřebí dlouholeté zlepšování jejích vlastností s neustálým přihlížením na ekologický postup výroby cihel. První generací cihly byla cihla HELUZ s přívlastkem PLUS, kterou společnost začala vyrábět v roce 1995. Nebroušená cihla HELUZ PLUS 44 už tenkrát dosahovala výborné hodnoty součinitele prostupu tepla. Cihly první generace HELUZ se v současné době používají na zdění energeticky úsporných a nízkoenergetických domů, však s dodatečným zateplením.

V novém miléniu, konkrétně v roce 2003, přichází na trh nový produkt – cihla s označením STI. S vylepšenými tepelněizolačními vlastnostmi a hodnotami U při broušené cihle HELUZ STI 49 až 0,18 W/m2K, je tato cihly vhodná na stavbu energeticky úsporných a nízkoenergetických domů bez dodatečného zateplení. 2. generace cihly HELUZ kromě lepších tepelněizolačních vlastností, v porovnání se svojí předchůdkyní přišla i s nižší objemovou hmotností a novým designem per a drážek.

Od partnerů ASB

Společnost HELUZ se však nespokojila ani s kvalitou těchto cihel a ve vývoji pokračovala dále. V roce 2009 přišla s opět vylepšenou cihlou, která se ukázala jako přelomová. Třetí generace cihel HELUZ, s přívlastkem Family, splňuje nároky na nízkoenergetické stavby bez potřeby dodatečného zateplení, a to už od šířky 380 mm. Součiniteli prostupu tepla U = 0,14 W/m2K, kterého dosahuje cihla HELUZ Family 50, se nevyrovná žádná jiná neplněná cihla.

Poslední, čtvrtou generací cihel z rodiny HELUZ, jsou cihly HELUZ Family 2v1 s integrovaným polystyrénem, které se vyrábějí od roku 2011. Jejich podrobnější parametry jsme již popsali na začátku článku.
Ať se rozhodnete při výstavbě rodinného domu pro cihly HELUZ Family nebo HELUZ Family 2in1, budete vědět, že si kupujete cihly, které stojí na vrcholu vývoje na území České i Slovenské republiky.

Víc informací najdete na www.heluz.cz

ZDROJ: PR článek společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

RubrikyCihly, tvárnice