Využijte státní dotace na nový kondenzační kotel Ariston
Galerie(8)

Využijte státní dotace na nový kondenzační kotel Ariston

Partneři sekce:

Od září letošního roku vešla v platnost Evropská směrnice o ErP (Energy related Products), kdy již není možné importovat v rámci EU konvenční plynové spotřebiče, ale pouze kotle, které mají roční účinnost vyšší než 86 procent. Toto kritérium splňují pouze kondenzační kotle, a na jejichž pořízení je možné žádat o státní podporu v rámci Kotlíkové dotace. Mezi prvními zaregistrovanými výrobky, na které lze dotaci získat, jsou kondenzační kotle Ariston.

Při výměně staršího kotle na tuhá paliva za nový plynový kondenzační kotel lze s výhodou využít Kotlíkovou dotaci z programu Ministerstva životního prostředí. Cílem tohoto státního programu je snížit znečišťování ovzduší. O dotace na výměnu zdroje tepla mohou žádat majitelé rodinných domů. Výše dotace na plynový kondenzační kotel je do 20 000 Kč a navíc je možné zažádat i o podporu na související úpravy, jako je například vyvložkování komína a nutná mikroenergetická opatření pro snížení tepelných ztrát objektu. Maximální výše podpory je 150 000 Kč na objekt a 70-85 % celkových uznatelných nákladů.

V současné době je v Seznamu registrovaných výrobků a technologií Státního fondu životního prostředí zařazeno devět výrobků z nabídky kondenzačních kotlů Ariston a postupně přibydou i další. Informaci o tom, o které výrobky se přesně jedná, se můžete dozvědět na webových stránkách www.ariston.com nebo přímo na stránkách SFŽP.

Představujeme některé kondenzační kotle Ariston:

Králem mezi kondenzačními kotli je řada Genus Premium EVO. Disponuje nejširším rozsahem modulace, kterého lze dosáhnout – 1:10, tzn., že nespíná příliš často, což vede k úspoře energie, méně se opotřebovává a jeho provoz je tichý. Díky kondenzační technologii ušetří kotel až 35 % nákladů za spotřebovaný plyn. Další úspora energie je zaručena díky plně modulačnímu čerpadlu, které umožňuje ušetřit 30 % ze spotřeby elektřiny. Funkce AUTO zabrání kolísání teploty ve vytápěném prostoru, což přinese opět úsporu za energie. Funkce Komfort u kombinovaného kotle zajistí okamžitou dodávku teplé vody průtokovým ohřevem bez nutnosti čekání. Pro ohřev vody si lze vybrat ze dvou režimů: kombinovaný kotel s průtokovým ohřevem teplé vody, nebo kotel ve verzi System, který ohřívá vodu v připojeném externím zásobníku.

Kotel Genus Premium EVO patří stejně jako další kondenzační kotle Ariston do energetické třídy A díky splnění požadavků na sezónní energetickou účinnost vytápění dle nejpřísnějších Evropských norem. Je možné ho také propojit s regulátorem SENSYS a dvěma pokojovými snímači a dosáhnout tak energetické třídy A+ s účinností vytápění 98%. Pořizovací cena kondenzačního kotle Genus Premium EVO je od 47 807,- Kč s DPH (cena bez montáže).

Značka Ariston nabízí také kotel Clas B Premium EVO, který se od ostatních liší integrovaným zásobníkem s objemem 2×20 l. Hodí se v situacích, kdy je zapotřebí velké množství teplé vody, protože je schopen dodat až 27,6 l za jedinou minutu. Pro ohřev vody si lze vybrat ze dvou režimů – odběr vody  z nerezového zásobníku kotle, nebo funkci Komfort, která zajistí okamžitou dodávku vody průtokovým ohřevem. Díky zvětšené expanzní nádobě je kotel Clas B Premium EVO vhodný také pro vytápění větších ploch. Pořídit ho lze od 68 958,- Kč s DPH.

Novinkou je pak kondenzační plynový kotel Cares Premium. Charakterizují ho nová konstrukce i nové materiálové provedení, a hlavně kondenzační technologie za příznivou cenu. Kotel nabízí jednoduché ovládání pomocí LED displeje a vyznačuje se i tichým chodem, proto jej lze umísit i do obytných zón domu či bytu. Primární výměník je vyroben ze slitiny hliníku. Kompaktní rozměry potěší majitele menších bytů. Kondenzační kotel Cares Premium je možné pořídit od 40 729,- Kč s DPH.

Kotle Ariston Thermo, jsou dostupné v široké síti specializovaných prodejen a jejich montáž i servis zajistí neméně široká síť profesionálních partnerů ve všech regionech České republiky.

Zdroj: PR článek z materiálů společnosti Ariston Thermo.