Komfortní větrání do každé rodiny i kanceláře
Galerie(3)

Komfortní větrání do každé rodiny i kanceláře

Partneři sekce:

Víte, že běžným větráním uniká zbytečně až 35 % energie, a tedy i nákladů na vytápění? Společnost KKH Brno přichází na český trh s novinkou - větrací jednotkou CWL od firmy Wolf, průkopníka na poli vývoje vzduchotechniky, vytápění a dalších energeticky úsporných systémů. Tato jednotka dokáže díky rekuperaci celoročně vrátit zpět až 95 % odváděného tepla.

Nová větrací jednotka CWL s rekuperací tepla je vhodná pro rodinné, vícegenerační domy či kanceláře. Ventilační systém odvádí vzduch z kuchyní, koupelen či WC, odkud je prostřednictvím ventilátoru čerpán ven z budovy. Ve stejnou dobu je nasáván do systému čerstvý vzduch a je zahříván teplem získaným ze vzduchu, který proudí ven, přes výměník tepla. Poté je takto ohřátý vzduch veden do příslušných místností, obvykle do obývacího pokoje, ložnice nebo dětského pokoje.

Zařízení tak umožňuje dovést do místnosti svěží vzduch bez pylů a bez zbytečného hluku z ulice. Aktivní výměna vzduchu brání růstu plísní, což ocení zejména osoby trpící alergiemi. Programovatelné nastavení otáček ventilátorů umožňuje provoz v „přetlak či podtlaku“ prostorů podle aktuálně nastavené rychlosti. Optimálním nastavením se dosahuje trvale vysoké účinnosti. Nabízené rozšiřující příslušenství umožňuje navíc regulaci průtoku vzduchu podle přítomnosti kysličníku uhličitého či vlhkosti a předehřev nebo dohřev proudu vzduchu elektrickým tělesem. Regulace poskytuje mimo jiné i optimální ochranu proti zamrznutí.

Zdroj: KKH