Tepelné čerpadlo od tradičního výrobce tepelné techniky

Značka Protherm se představila na českém trhu již v roce 1992. Tehdy byl jejím nejvýznamnějším výrobkem elektrický kotel, který v sortimentu představuje jeden z hlavních produktů dodnes.

V současně době patří do hlavního portfolia Protherm kromě plynových kotlů a zmíněného elektrokotle také tepelná čerpadla. Modelová řada GeniaAir vzduch-voda je dostupná ve variantách monoblok i split. Obě verze jsou vhodné jak pro novostavby, tak i starší domy, kde je plánována renovace topného systému. Jsou vhodné pro použití jak s podlahovým vytápěním, tak i radiátory. V případě, že má majitel objektu funkční plynový kotel, tak je navíc možné oba tyto systémy propojit a vytvořit hybridní systém vytápění, který nabízí celou řadu benefitů navíc.

Tepelná čerpadla GeniaAir umí jak vytápět a ohřívat vodu, tak i aktivně chladit. Velmi dobře a efektivně je tak využijete i mimo hlavní topnou sezónu. Všechny modelové i výkonové řady tepelných čerpadel Protherm jsou akreditované pro získání státního příspěvku v některém z aktuálně dostupných dotačních programů. V mnoha případech tak lze ušetřit již při pořízení nového topného systému.

Komerční informace; zdroj: Protherm