Galerie(7)

Architektonicky zajímavé vířivky nejen do komerčních prostor

Architektonicky zajímavé vířivé vany jsou stále populárnějším prvkem moderního bydlení i komerčních prostor. V posledních letech se designéři a výrobci zaměřují na vytváření modelů, které nejen plní svou relaxační funkci, ale také vynikají estetickým zpracováním a originálním vzhledem. Tento článek se zaměřuje na vzhledově zajímavé vířivé vany: kruhové modely, nerezové modely, geometrické modely a atypické modely.

Kruhové modely

Vířivé vany v kruhovém designu se vyznačují elegantní a harmonickou formou, která je příjemná na pohled a zároveň praktická. Kruhový tvar umožňuje snadnou instalaci do různých prostorových dispozic od malých koupelen po velké wellness zóny. Rovněž dokážou působit velmi zajímavě i v exteriéru. Tyto vany nabízejí rovnoměrné rozložení trysek, což zajišťuje optimální masážní účinek pro všechny uživatele.

Jedním z příkladů kruhových modelů je například vířivá vana Turtle, Enna nebo Fugu, které kombinují moderní design s pokročilými technologiemi. Všechny tyto modely nabízí integrované LED osvětlení a možnost personalizace po funkční i technické stránce pro maximální komfort.

Vířivá vana Gladius vizualizace k návrhu rodinného domu
Vířivá vana Gladius vizualizace k návrhu rodinného domu | Zdroj: SPA Studio

Nerezové modely

Nerezové vířivé vany přinášejí do prostoru eleganci a luxus. Nerezová ocel je nejen atraktivní, ale také odolná vůči korozi a mechanickému poškození. Tyto modely jsou často používány v exteriérech, kde jejich odolnost vůči povětrnostním vlivům přichází obzvlášť vhod.

Příklad takového modelu je Circle který vyniká svým minimalismem a precizním zpracováním. Nerezová ocel dodává vaně moderní, nezničitelný vzhled a je snadno udržovatelná.

Nerezová vířivá vana Circle vizualizace k rodinnému domu
Nerezová vířivá vana Circle vizualizace k rodinnému domu | Zdroj: SPA Studio

Geometrické modely

Geometrické vířivé vany se vyznačují inovativním a někdy až futuristickým designem. Tyto vany mohou mít různé tvary – od čtvercových a obdélníkových po složitější polygonální struktury. Jsou ideální pro moderní interiéry a exteriéry, kde mohou sloužit jako dominantní architektonický prvek.

Geometrické modely u nás zastupují například Marlin Geometric či Delphina Deluxe Geometric. Oba zmíněné modely představují zajímavou kombinaci geometrických tvarů a elegantního designu. Jejich čisté linie, ostré hrany a modulární konstrukce umožňují snadné začlenění do různých typů prostředí.

Rodinný model Delphina Deluxe Geometric umístěna na terase roubenky v horách
Rodinný model Delphina Deluxe Geometric umístěna na terase roubenky v horách | Zdroj: SPA Studio

Atypické modely

Atypické vířivé vany jsou unikátní kousky, které často vznikají na míru dle specifických požadavků zákazníka. Tyto modely mohou zahrnovat netradiční materiály, tvary a technologická řešení, která z nich činí opravdové umělecké dílo.

Jedním z pozoruhodných příkladů je vířivá vana Monodon, která kombinuje funkčnost vany se vzhledem uměleckého bazénu.

A do opravdu malých prostor by se mohl hodit model Manta, který překvapuje svým neobvyklým trojhranným designem, a přesto výborným uspořádáním vnitřního prostoru pro pohodlné usazení dvou osob.

Vířivka Manta zakomponovaná na terasu rodinného domu
Vířivka Manta zakomponovaná na terasu rodinného domu | Zdroj: SPA Studio

Architektonicky zajímavé vířivé vany nabízejí širokou škálu designových možností, které mohou vyhovovat různým vkusům a potřebám. Výběr správného modelu může zásadně ovlivnit celkový dojem z prostoru a přinést do Vašeho domova nebo komerčního zařízení nový rozměr relaxace a estetiky.

Ke každé vířivé vaně dokážeme na zakázku vyrobit box v dekoru vany či okolí na uschování přídavných technologií, jako je písková filtrace nebo třeba automatické dávkovače dezinfekce. Ten jsme schopni do realizace zakomponovat tak, aby splnil nejen funkci technickou a zabezpečovací, ale i dokonale ladil s celou instalací a působil nenápadně. Například může plnit funkci schodů či stolku.

SWIM SPA s protiproudem a masážními křesílky Darling SPA v zahradě rodinného domu
SWIM SPA s protiproudem a masážními křesílky Darling SPA v zahradě rodinného domu | Zdroj: SPA Studio
SWIM SPA s protiproudem a masážními křesílky Darling SPA v zahradě rodinného domu
Rodinný model Delphina Deluxe Geometric umístěna na terase roubenky v horách
Vířivka Manta zakomponovaná na terasu rodinného domu
Nerezová vířivá vana Circle vizualizace k rodinnému domu
Vířivá vana Gladius vizualizace k návrhu rodinného domu

ZDROJ: PR článek společnosti SPA Studio