CHA

Tepelné čerpadla – moderné zdroje tepla a chladu

Evropská i národní legislativa definuje budovy s téměř nulovou spotřebou energií s cílem minimalizace spotřeby energií a zvýšení využívání obnovitelných zdrojů. Zdrojem tepla, jehož obliba se snižováním tepelné ztráty nových objektů strmě stoupá, je tepelné čerpadlo.

Tepelná čerpadla zajišťují příjemnou tepelnou pohodu nejen v zimě, ale i v létě – s funkcí chlazení interiéru. Jsou mnohem ohleduplnější k životnímu prostředí než jiné zdroje tepla.

V každé páté novostavbě je již v současnosti nainstalované tepelné čerpadlo. Společnost Wolf pozorně sleduje tyto trendy a neustále zvyšuje efektivitu a výkonnost svých zařízení – zejména tepelných čerpadel, které dodává hned v několika alternativách (země / voda, voda / voda, vzduch / voda) i variantách výkonů (od 5kW do 16 kW).

V souvislosti s měnícími se požadavky uživatelů tepelných čerpadel, vyvinula společnost WOLF monoblokové tepelné čerpadlo CHA vzduch / voda, robustní prémiový produkt, který je navržen pro snadnou instalaci a obzvláště spolehlivou dlouhodobou provoz.

WOLF Neubau Schnitt CHA CWL 2 s
Zdroj: WOLF

Tepelné čerpadlo WOLF CHA-MONOBLOCK

Ekologické, efektivní ale i stylové: CHA-Monoblock je jedinečnou kombinací harmonického designu, vysoce kvalitních materiálů, precizní výroby a jemných barevných schémat. Je moderní, spolehlivé a energeticky úsporné, má dlouhou životnost, nízkou spotřebu, snadnou údržbu a tichý provoz.

Použitím invertorové technologie tepelné čerpadlo vytápí a chladí s ideální modulací. Tepelné čerpadlo CHA-Monoblok vzduch/voda je k dispozici ve dvou verzích: CHA-07/400V (rozsah výkonu 1,6-6,8 kW při A-7/W35) a CHA-10/400V (rozsah výkonu 2,2 -9,8 kW při A -7/W35). Výsledek je příjemné teplo v zimě a jemné chlazení v létě prostřednictvím využití systémů podlahového, stěnového nebo stropního vytápění a chlazení.

WOLF CHA Monoblock 1
WOLF CHA Monoblock | Zdroj: WOLF

Nejtišší tepelné čerpadlo na trhu – neruší vás ani vaše sousedy

Umožňuje to několik technických detailů: pomalu se otáčející ventilátor s designem křídla sovy a sledovací geometrií v kombinaci s komponenty vloženými do zvukotěsného jádra EPP. To dělá z CHA-Monoblock nejtišší tepelné čerpadlo na trhu.

Mimořádně ekologické – šetrné k životnímu prostředí

Použití chladicí kapaliny R290 bylo inovativním rozhodnutím. R290 nepoškozuje ozónovou vrstvu a nemá téměř žádný vliv na skleníkový efekt. Díky své vysoké dostupnosti je dlouhodobě perspektivní a ekonomické. Vysoká teplota napájení až 70 ° C poskytuje tepelnou ochranu proti legionelám bez aktivace elektrického topného tělesa.

Odolnost a spolehlivý dlouhodobý provoz

Díky robustnímu krytu a práškovému nátěru odolnému vůči UV záření si tepelné čerpadlo poradí i s nejnáročnějšími podmínkami prostředí. Zvýšená základna a držák na zeď zajišťují bezproblémový provoz i v oblastech s velkým sněžením.

Elektricky vytápěné těleso s regulací spotřeby 9 kW, slouží i jako spolehlivá rezerva výkonu pro dlouhé období chladného počasí. CHA-Monoblock je opravdová jednotka také rozměrově – v sestavě se zásobníkem na ohřev vody se celá vnitřní jednotka vejde na 1 m2!

Waermepumpe Montage 01 1
Zdroj: WOLF

Vzdálená správa

Díky modulu domácího rozhraní Wolf Link a portálu Smartset je možné přistupovat k ovládacímu systému prostřednictvím internetu a tím rychle a pohodlně monitorovat tepelné čerpadlo CHA přes aplikaci v mobilním telefonu nebo v počítači.

Celý systém vytápění a chlazení je možné optimalizovat i na dálku. Kdykoliv a odkudkoliv – bez nutnosti návštěvy servisního technika v domácnosti.

WOLF CHA F3 1
Zdroj: WOLF

WOLF je expert na vnitřní prostředí!

WOLF je komplexní dodavatel vytápěcí a větrací techniky a vzduchotechniky. Navrhujeme efektivní řešení na míru pro zdravé a komfortní vnitřní prostředí.

csm Header CHA 1920 x 530 px 9d2eb7cbaa
Zdroj: WOLF

Více informací: www.czech.wolf.eu.

Zdroj: Odborný PR článek společnosti Wolf Česká republika, s.r.o.