Partneři sekce:
  • Stavmat
  • Českomoravský beton

Veletrh Střechy Praha 2010

Veletrh Střechy Praha 2010

Dvanáctý ročník mezinárodního veletrhu Střechy Praha, který se bude konat 28. až 30. ledna v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze – Holešovicích, se ponese v duchu energeticky úsporného stavění. Souběžně s veletrhem proběhne již pošesté specializovaná výstava, která se v nadcházejícím ročníku představí pod novým názvem Solar Praha. Za změnou názvu stojí především obrovský zájem vystavovatelů o téma fotovoltaiky a termiky a také fakt, že tato výstava je jako jediná v České republice zaměřena na fotovoltaické systémy. Každý veletržní den nabídne návštěvníkům bohatý doprovodný program, jehož součástí budou i přednášky a semináře určené odborné i laické veřejnosti.

Tento tradiční a zároveň největší odborný veletrh střešních krytin, materiálů, doplňků, izolací, řemesla a služeb pro stavbu a renovaci střech se každoročně stává místem setkání vystavovatelů s obchodními partnery, odborníky i přáteli od střechařského řemesla. Z hlavního motta veletrhu je patrné, že většina doprovodných přednášek a seminářů se bude zabývat tématy týkajících se nízkoenergetického stavebnictví.

Ve spolupráci s Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze je připravený program zaměřený na zateplování novostaveb i rekonstrukci starších rodinných a bytových domů. Odborníci z ČVUT nezapomenou ve svých přednáškách ani na tradiční střechařská témata či témata týkající se dřevostaveb.

Ani na 12. ročníku veletrhu nebudou chybět prestižní soutěže. Stejně jako minulý rok budou moci návštěvníci hodnotit nejpoutavější expozici. Vystavovatelé si pak mohou z veletrhu odnést titul za nejlepší vystavovaný exponát v soutěži Zlatá taška nebo získat ocenění za nejlepší kovovou střechu a její detail v soutěži MetalStar 2009. Návštěvníci se mohou zapojit do soutěže, ve které mohou vyhrát střechu na rodinný dům zdarma.

Účast na výstavě Solar Praha přislíbili přední výrobci fotovoltaických panelů a dalších příslušenství. Návštěvníci budou moci zhlédnout v Pavilonu novinek expozici nejnovějších produktů z oblasti fotovoltaiky a také navštívit přednášky a semináře, které se této problematiky týkají. Specialisté z tohoto oboru se v nich zaměří především na návrhy fotovoltaických elektráren v budovách a jejich efektivní využití či na solární kolektory. V rámci výstavy Solar Praha se budou odborníci věnovat i vládnímu programu Zelená úsporám, jehož cílem je například podpora kvalitního zateplování bytových a rodinných domů, úspora energií a využití obnovitelných zdrojů. Přednášky nabídnou návštěvníkům nejen poradenství v dané oblasti, ale odpoví také na otázky spojené s tímto tématem.

Brány 12. ročníku veletrhu Střechy Praha a 6. ročníku výstavy Solar Praha se veřejnosti otevřou ve čtvrtek 28. ledna a zavřou v sobotu 30. ledna. Veletrh bude veřejnosti přístupný vždy od 9 do 18 hodin, v sobotu bude končit o hodinu dříve.

Těšíme se na vaši návštěvu.

  

Více podrobností a nejnovější aktuality najdete na www.strechy-praha.cz.