Partneři sekce:
  • Prefa

NOVINKA Röben! Šedá glazura Titan střešní tašky PIEMONT

NOVINKA Röben! Šedá glazura Titan střešní tašky PIEMONT

Nabídku firmy Röben rozšířila u pálených střešních tašek nová glazura v zajímavém šedém odstínu s decentním leskem s názvem Titan.

Nová povrchová úprava – šedá glazura pálené střešní tašky Röben Piemont dostala jméno titan, protože je podobně jako titan odolná. Odolává negativním vnějším vlivům a je trvanlivá. Stejně jako všechny odstíny tohoto modelu se hodí jak pro  rekonstrukce střech,  tak i na nové stavby, díky svým technickým parametrům zvláště díky posuvnosti, která je až 3,8 cm. Znamená to, že pokrývač může na již danou délku krokve uzpůsobit rozestupy v laťování střešní plochy rovnoměrně tak, aby se tašky nemusely na střeše dořezávat. To ocení zejména investoři u rekonstrukcí střech. Tvar a konstrukce zámků tašky s vlnou jsou vhodné pro střechy s nižším sklonem. Bezpečný sklon pro pálenou tašku Peimont je 22°. S příslušným doplňkovým hydroizolačním opatřením lze tašku položit i na nižší sklony.

Tento tvar tašek s vlnou je zárukou dobrého odvodu srážkové vody zvláště na nižších sklonech střech, které se často projektují na bungalovech. Jistota nezahlcení vodou a nepřetečení srážkové vody do střešní konstrukce v místě spojovacích zámků jednotlivých tašek je zaručena horním překrytím právě zmiňovanou vlnou. Pro Piemont charakteristická nízká vlna je přínosem také při pokládce v komplikovaných střešních detailů konstrukce střechy, jako je úžlabí nebo nároží a v místě střešních otvorů.

Povrchová úprava pálené krytiny Piemont glazurou Titan je jedinečná díky své trvanlivosti a nádhernému jemnému odstínu. Je vyrobena z keramické směsi. Její dvojitý nános je vypálen zároveň s hmotou střešní tašky. Glazura je s taškou trvale spojena. Díky kvalitní, důkladně kontrolované jemně mleté surovině, ze které se krytina vyrábí, je povrch hladký bez okem viditelných zrn. Povrch je výpalem tvrdý a za běžných uživatelských podmínek se jen těžko poškrábe. Je těžké provést vryp, takže je odolný otěru a poškrábání zledovatělým sněhem. Na hladkém povrchu se nezachycují nečistoty. Jsou spláchnuty při prvním dešti. Tím se zlikviduje živná půda pro biologický porost, který by mohl způsobit korozi. Zejména investorky ocení krásu dlouhodobé barevné stálosti a decentního lesku. Vlivem slunečního záření totiž glazury nevyblednou, a to po celou dobu životnosti tašky.

Piemont Titan je nabídka především pro ty, kteří hledají originální odstíny a preferují více moderní vzhled a zároveň se rádi odliší. Světlý, šedý odstín skvěle koresponduje s obrazem krajiny a oblohy, je elegantní a ušlechtilý. Model Piemont Röben je dostupný v dalších 10 barevných odstínech.

Od partnerů ASB

NOVINKA Röben! Model MONZAplus s glazurou MADURO
Pokud vás zaujal tvar střešní krytiny s vlnou, pak jistě oceníte řešení z pálené krytiny MONZAplus v provedení povrchové úpravy glazura MADURO v kávově hnědém odstínu, která také v nedávné době rozšířila nabídku firmy Röben. Tato příjemně kávově hnědá glazura byla vyvinuta na základě požadavků investorů, kteří mají už dost běžných odstínů. Tato střešní pálená taška je na střeše vznešeným reprezentantem investora. Střecha je krásná a originální. Díky většímu formátu jde montáž krytiny rychle, což ušetří čas práce na střeše. Tato taška je stejně jako Piemont vhodná na nižší sklony. Povrchová úprava má stejné mechanické a fyzikální vlastnosti jako u Piemontu výše popisovaná glazura glazura TITAN.

V nabídce firmy Röben, která získala v USA cenu za cihlovou architekturu, jsou i výrobky stavební keramiky: pohledové materiály – lícové a klinkerové cihly. Ve stejném designu jako cihly nabízí Röben i cihlové pásky. Samozřejmostí jsou cihlové funkční a ozdobné tvarovky. Více na webových stránkách firmy.

Kontakt:
region Morava: Magdalena Tvrdoňová, MBA tel.: 775 650 600; region Čechy: Roman Petik, tel.: 602 731 970; info@roben.com.cz; www.roben.com.cz; www.roeben.com

ZDROJ: PR článek společnosti Röben