Showroom Zašová

Značka VEKRA otevřela nejmodernější vzorkovnu. Nabízí i testovací centrum

Region Valašského Meziříčí má v Zašové nově nejmodernější vzorkovnu značky VEKRA, největšího českého výrobce oken a dveří. Na ploše celých dvou pater jsou k vidění a vyzkoušení běžné okenní, ale i velké posuvné systémy, a to v reálné velikosti. Navíc je zde i možné si okna otestovat.

„Nová, v pořadí dvanáctá vzorkovna v České republice nabízí návštěvníkům také takzvané testovací centrum. Zde si mohou například vyzkoušet, zda okno odolá mechanickému poškození při nárazu medicinbalu či jak dokáže tlumit hlasitou hudbu, která vychází z rádia za ním, a jejíž hlasitost si mohou dle libosti zvyšovat,“ popisuje Milena Tomčíková, produktová manažerka značky VEKRA, největšího českého výrobce oken a dveří.

„Součástí testovacího prostoru je i zkouška odolnosti vůči silnému mrazu pomocí mrazničky instalované za oknem a díky zkrápění, které věrně napodobuje vydatný déšť, i odolnost vůči protékání vody,“ dodává.

V rámci vzorkovny si lze samozřejmě prohlédnout a osahat vše od běžných plastových oken pro panelové domy přes dřevěné sestavy vchodových a interiérových dveří až po atypicky velké posuvné systémy v podobě dřevohliníkových HS portálů.

Samozřejmostí je i prezentace a praktické ukázky venkovního a vnitřního stínění, které je dnes již součástí téměř každé dodávky okenních a posuvných systémů. Samostatné patro je pak věnováno interiérovým dveřím. Zde se návštěvníci seznámí s tím, co je z hlediska interiérových systémů možné, ale především načerpají inspiraci pro svůj byt či dům.

Všem zájemcům se navíc vždy věnují odborní konzultanti, kteří poradí s projektem novostavby, nebo doporučí řešení pro rekonstrukci.

red