SP925 4

Když někudy zatéká

Voda je život, ale také živel, který nám může pěkně znepříjemnit teplo domova. Mokrý flek pod okenním parapetem nebo kaluž vody na podlaze není určitě to, co chceme vidět po každém vydatnějším dešti.

A už vůbec nechceme být detektivy pro odhalování skrytých spár, kterými voda proniká. Protože když už nějaké ty skuliny najdeme, tak je musíme také umět odstranit. Ovšem najít funkční, rychlé a zároveň pohodlné řešení bývá často pěkný kumšt.

Na trhu je dnes k mání celá řada produktů a ucelených systémů pro utěsňování spár a prostupů proti zatékající vodě. Ne každé řešení je ale lékem na konkrétní problém, a ne každé řešení je uživatelsky přívětivé.

sp925 9
Zdroj: Tremco

Nanést a rozetřít

Vzít do ruky štětec a něco rozetřít umí opravdu každý. A právě na této jednoduché myšlence byla vyvinuta tekutá hydroizolační membrána illbruck SP925. Aplikuje se jako běžný tmel – tzn. z kartuše, ale zpracovává se podobně jako hustá barva, tedy běžným štětcem. Výsledkem je houževnatá hydroizolační bariéra, která je po vytvrzení velmi podobná gumě.

Je elastická a plně odolná vůči UV záření. Tou největší výhodou tekuté membrány je její tvárnost a přizpůsobivost každému detailu, který potřebujeme utěsnit. Jestliže je spára příliš utopená nebo jakkoliv špatně přístupná, stačí použít menší štětec, na který naneseme z kartuše membránu, takto jí aplikujeme na požadované místo a nakonec rozetřeme.

sp925 online 1
Zdroj: Tremco

Dovnitř i ven

Tekutá membrána je vhodná pro venkovní i vnitřní aplikace. Díky UV stabilizátorům odolá mnoho let i na velmi exponovaných místech. I když bude vystavena ostrému slunci, nepodlehne žádné degradaci, ani nezačne praskat.

SP925 je univerzálním materiálem, kterým utěsníte všechny spáry a prostupy, jimiž zatéká nebo by zatékat mohlo. Její využití je téměř nekonečné. Přesto pár příkladů: utěsnění plechování kolem komínů, utěsnění prostupu anténních tyčí, sanace střešních dílců, opravy okapů a dešťových svodů, prostupy potrubí, dveřní prahy.

https://www.illbruck.com/cs_CZ/produkt/sp925-tekuta-membrana-2/