Pražské Quadrio v hloubce 24 metrů
Galerie(8)

Pražské Quadrio v hloubce 24 metrů

Partneři sekce:

Výstavba multifunkčního komplexu Quadrio ve Spálené ulici dosáhla nejnižší hranice pod úrovní terénu. V následujícím období už bude postupovat pouze nahoru do takové výšky, ze které bude viditelné panorama Pražského hradu. Pozorovat postup stavby lze sledovat přímo z ulice díky speciálně upravenému oknu, které jim umožňuje nahlédnout do míst, kam zatím mohou pouze stavbaři.

V současné chvíli probíhají práce v hloubce 24 metrů pod zemí, jedná se tedy o jednu z nejhlubších otevřených jam v Praze. V této části se instaluje izolace a monolitická konstrukci vzduchotechnického kanálu metra, který se nachází pod samotnou základovou deskou objektu Quadrio. Celý suterén a základová deska bude obalena antivibračními rohožemi, které ochrání budovu před vibracemi od průjezdů tramvají i vlakových souprav metra.
Název Quadrio má symbolický rozměr. Evokuje například neobvyklé architektonické řešení ve tvaru čtyřlístku, které maximalizuje kontakt interiérů s denním světlem. Symbolika vychází také ze čtyř funkcí, které komplex poskytne: nákupní galerii, administrativní prostory, rezidenční dům s luxusními byty a také místo vhodné k odpočinku. Mezi ulicemi Vladislavova a Charvátova totiž vznikne malé náměstí s parkovou zelení, lavičkami a zahrádkami restaurací. Quadrio buduje společnost Metrostav od loňského července. Součástí projektu je i rekonstrukce stanice metra Národní Třída. Podle harmonogramu by výstavba měla být dokončena na podzim příštího roku. Investorem projektu je společnost CPI Group. Více o projektu Quadrio v tomto článku.

-vb-
zdroj: Metrostav