Inovace ve výrobě oken a dveří míří na Fensterbau 2026
Technologické inovace ve výrobě oken a dveří zvyšují efektivitu výrobců i komfort uživatelů. Společnost Deceuninck reaguje vývojem řešení s vyšší udržitelností, lepší tepelnou izolací, nižší hmotností a snadnější montáží. Novinky představí na veletrhu Fensterbau Frontale v Norimberku (24.–27. 3. 2026).
Jednou z klíčových inovací, která se dnes již etablovala je ThermoFibra. Technologie ThermoFibra nahrazuje ocel dlouhými skelnými vlákny. V kombinaci s výztuhou Forthex umožňuje výrobu lehčích a úspornějších oken bez tepelných mostů, s vynikající hodnotou Uf 0,85 W/m²K. Profil vstupních dveří ThermoFibra byl zároveň nominován na ocenění Fensterbau Frontale Innovation.

Pro modulární výstavbu připravil Deceuninck řešení WinLinck s principem „click and fit“. Okno se jednoduše zacvakne do prefabrikovaného rámu bez pěny a nářadí, což výrazně urychluje montáž, snižuje chybovost i odpad.

Součástí expozice bude představení PVC a hliníkových systémů. Deceuninck nabízí jednotné portfolio kombinující energeticky úsporné PVC profily (s možností posílení technologií ThermoFibra) a hliníkové systémy Deceuninck Aluminium s patentovanou technologií So Easy. Řada Decalu nabízí výjimečnou designovou univerzálnost a zjednodušuje výrobní a skladové procesy. Doplňková řada Entra se snadno integruje do různých projektů.

Návštěvníci získají přehled o technologiích Deceuninck s mottem „Solutions that matter. Chytřejší, lehčí, udržitelnější“ a mohou si technologie nejen naživo prohlédnout, ale i vyzkoušet ukázkové instalace. Více informací zde.
Expozice společnosti Deceuninck: hala 6, stánek 103
Zdroj: PR článok Deceuninck, spol. s r.o



