Unikátní skleněné žaluzie
Galerie(6)

Unikátní skleněné žaluzie

Partneři sekce:

Stínící prvky se uplatňují zejména u nových administrativních budov, u kterých je velké riziko přehřívání v letních měsících a současně na které jsou kladeny mimořádné nároky na úsporu energie. Tyto patentované žaluzie byly speciálně navrženy pro projekt administrativní budovy AGC Glass Building (Gosselies, Belgie) architektem a konstruktérem Philippem Samynem, který je vyvíjel ve spolupráci s Centrem pro výzkum a vývoj AGC.

Společně s  izolačním dvojsklem tvoří součást pláště vnější obvodové fasády budovy a jsou vyrobeny z vysoce čirého skla Planibel Clearvision s bílým potiskem Artlite.  

Skleněné lamely se automaticky nastavují kolmo ke  slunečním paprskům, aby dovnitř nevpouštěly přímé tepelné zisky ze slunce a současně vpouštěly maximální množství denního světla. Mají souběžné bílé pruhy nanesené sítotiskem, které se střídají na vnitřní a vnější straně skla, takže osobám uvnitř poskytují široký výhled do okolí, ale zároveň je chrání před oslněním. Na jižní fasádě jsou žaluzie orientovány horizontálně, neboť umožňují odklonit nápor slunce, které je během dne vysoko. Naproti tomu žaluzie na západní a východní fasádě (ráno a odpoledne je slunce relativně nízko) dokáží mnohem lépe využít svou vertikální orientaci. Toto revoluční řešení je daleko účinnější než jiné konkurenční materiály, například dřevo nebo hliník.

Více informací vám poskytne mezinárodní tým IBP, společnosti AGC Glass Europe: ibp@eu.agc.com, www.YourGlass.com

Přísun přirozeného světla do budovy zlepšuje pohodu a zvyšuje pracovní výkonnost uživatelů

Projekt: © Philippe SAMYN and PARTNERS, architects and engineers – BEAI sa
Foto: © Marie-Françoise Plissart, Jean-Michel Byl