TIGER – synonym pro práškové lakování v oblasti architektury

Anton Bruckner univerzita Linz Rakousko
Zdroj: Michael Hierner

Práškové lakování je nejekologičtější a nejefektivnější technologií k zušlechťování a ochraně převážně kovových povrchů, které má v současné době technika k dispozici. Teplem vytvrzované barvy bez obsahu rozpouštědel se vyrábějí ve vícestupňového procesu, na jehož konci vzniká jemný prášek, který je poté nanášen pomocí elektrostatického nebo tribo aplikačního zařízení a následně při teplotách 150 – 200°C na lakovaném dílu roztaven, chemicky zesíťován a vytvrzen.

Četné výhody tohoto řešení povrchové úpravy jsou zřejmé:
Práškové povlaky jsou použitelné na mnoha základních materiálech, vytvářejí mechanicky a korozně odolné povrchy a jsou zpracovatelné snadno a čistě. Protože neobsahují žádná rozpouštědla a jejich zpracování je prakticky bezeztrátové, představují ekologickou alternativu k barvám tekutým.

Odolná řešení povrchové úpravy, která mají charakter.

Jako jeden z prvních výrobců na světě vsadil TIGER Coatings již v roce 1968 na tehdy zcela neznámou technologii práškových barev a práškové barvy na bázi polyesterových pryskyřic od té doby rozhodujícím způsobem vývojově zdokonalil.

Vysocekvalitní řešení povrchových úprav, které vznikají za branami mezinárodně působící rodinné společnosti se sídlem v Rakousku, najdou svá uplatnění např. na venkovních kovových fasádách budov, hliníkových discích automobilů, na nábytku, domácích spotřebičích nebo různých strojích.

Práškové barvy značky TIGER Drylac® jsou vysoce hospodárné a odolné povlaky s mimořádně dlouhou stálostí zachování odstínu a lesku, které byly vyvinuty speciálně k účelům použití v náročné oblasti stavebního průmyslu a architektury.

Široký výrobní sortiment nabízí v každé kvalitativní kategorii vynikající odolnosti proti vnějším povětrnostním vlivům a splňuje přísná kriteria mezinárodně uznávaných kvalitativních standardů, jako je GSB international, QUALICOAT nebo AAMA.

Art Center Singapore
Art Center Singapore | Source: iStockphoto_LANCE LEE | AsiaPhoto.com

Ať už jde o vnější elementy na fasádách budov, okna, dveře, stínící techniku, nebo předměty vnitřní architektury : TIGER Drylac® je synonymum pro spojení kvality a estetiky. Standardní skladový sortiment zahrnuje velkou škálu odstínů a lesku s celou řadou různých typů povrchu. Obsahuje jak standardizované varianty odstínů a metalíz, tak i výrazné efekty 3D metalíz, estetické odstíny s hlubokým matem a celou řadu ušlechtilých efektů typu eloxal. Přes 1500 typů produktů, které jsou k dispozici ze skladu hotových výrobků, otevírají architektům a designerům prakticky nevyčerpatelné možnosti kreativity.

Naše TIGER R&D-centrum je je také připraveno na přání vypracovat a navrhnout rovněz individuální řešení konkrétního projektu.

Sede de Idom Bilbao
Sede de Idom Bilbao | Source: David Solozarno

Královská disciplína – lakování v oblasti architektury.

Esteticky zajímavá, funkční, technicky vyspělá a odolná proti slunci, větru a dešti – taková by měla být současná tvář a vnější „obal“ každého stavebního díla. Konec konců – vnější obal budovy zdůrazňuje nejen bonitu objektu, nýbrž jej současně chrání před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí.

Zvyšující se UV-zatížení ve všech zeměpisných šířkách, změny klimatu a současně vysoké kvalitativní požadavky mezinárodních sdružení GSB International, QUALICOAT nebo AAMA řadí práškové lakování pro oblast architektury mezi “královské disciplíny” v povrchových úpravách.

Vysoceodolné TIGER Drylac®– produkty garantují architektům a stavitelům splnění všech těchto náročných kvalitativních standardů a starají se o to, aby fasády takto lakovaných projektů upoutávaly pozornost po mnoho a mnoho let.
Od Vídně až po Singapur. Od Frankfurtu až po New York.

Další možnosti individualizace fasádních panelů pak otevírá naše nejnovější technologie TIGITAL® Inks & Powders. Digitální inkousty a tonery z produkce TIGER byly vyvinuty speciálně za účelem potisku práškově lakovaných ploch a poskytují neomezené pole působnosti v personalizaci stavebních celků.

www.tiger.archi
www.tiger-coatings.com

ZDROJ: PR článek společnosti TIGERLAK, s.r.o.

RubrikyFasáda