Anton Bruckner univerzita Linz Rakousko
Galerie(6)

TIGER – synonym pro práškové lakování v oblasti architektury

Práškové lakování je nejekologičtější a nejefektivnější technologií k zušlechťování a ochraně převážně kovových povrchů, které má v současné době technika k dispozici. Teplem vytvrzované barvy bez obsahu rozpouštědel se vyrábějí ve vícestupňového procesu, na jehož konci vzniká jemný prášek, který je poté nanášen pomocí elektrostatického nebo tribo aplikačního zařízení a následně při teplotách 150 – 200°C na lakovaném dílu roztaven, chemicky zesíťován a vytvrzen.

Četné výhody tohoto řešení povrchové úpravy jsou zřejmé:
Práškové povlaky jsou použitelné na mnoha základních materiálech, vytvářejí mechanicky a korozně odolné povrchy a jsou zpracovatelné snadno a čistě. Protože neobsahují žádná rozpouštědla a jejich zpracování je prakticky bezeztrátové, představují ekologickou alternativu k barvám tekutým.

Art Center Singapore
Tour First Paris
Library and Learning Center Campus univerzita Vídeň
Sede de Idom Bilbao
Anton Bruckner univerzita Linz Rakousko

Odolná řešení povrchové úpravy, která mají charakter.

Jako jeden z prvních výrobců na světě vsadil TIGER Coatings již v roce 1968 na tehdy zcela neznámou technologii práškových barev a práškové barvy na bázi polyesterových pryskyřic od té doby rozhodujícím způsobem vývojově zdokonalil.

Vysocekvalitní řešení povrchových úprav, které vznikají za branami mezinárodně působící rodinné společnosti se sídlem v Rakousku, najdou svá uplatnění např. na venkovních kovových fasádách budov, hliníkových discích automobilů, na nábytku, domácích spotřebičích nebo různých strojích.

Práškové barvy značky TIGER Drylac® jsou vysoce hospodárné a odolné povlaky s mimořádně dlouhou stálostí zachování odstínu a lesku, které byly vyvinuty speciálně k účelům použití v náročné oblasti stavebního průmyslu a architektury.

Široký výrobní sortiment nabízí v každé kvalitativní kategorii vynikající odolnosti proti vnějším povětrnostním vlivům a splňuje přísná kriteria mezinárodně uznávaných kvalitativních standardů, jako je GSB international, QUALICOAT nebo AAMA.

Art Center Singapore
Art Center Singapore | Source: iStockphoto_LANCE LEE | AsiaPhoto.com

Ať už jde o vnější elementy na fasádách budov, okna, dveře, stínící techniku, nebo předměty vnitřní architektury : TIGER Drylac® je synonymum pro spojení kvality a estetiky. Standardní skladový sortiment zahrnuje velkou škálu odstínů a lesku s celou řadou různých typů povrchu. Obsahuje jak standardizované varianty odstínů a metalíz, tak i výrazné efekty 3D metalíz, estetické odstíny s hlubokým matem a celou řadu ušlechtilých efektů typu eloxal. Přes 1500 typů produktů, které jsou k dispozici ze skladu hotových výrobků, otevírají architektům a designerům prakticky nevyčerpatelné možnosti kreativity.

Naše TIGER R&D-centrum je je také připraveno na přání vypracovat a navrhnout rovněz individuální řešení konkrétního projektu.

Sede de Idom Bilbao
Sede de Idom Bilbao | Source: David Solozarno

Královská disciplína – lakování v oblasti architektury.

Esteticky zajímavá, funkční, technicky vyspělá a odolná proti slunci, větru a dešti – taková by měla být současná tvář a vnější „obal“ každého stavebního díla. Konec konců – vnější obal budovy zdůrazňuje nejen bonitu objektu, nýbrž jej současně chrání před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí.

Zvyšující se UV-zatížení ve všech zeměpisných šířkách, změny klimatu a současně vysoké kvalitativní požadavky mezinárodních sdružení GSB International, QUALICOAT nebo AAMA řadí práškové lakování pro oblast architektury mezi “královské disciplíny” v povrchových úpravách.

Vysoceodolné TIGER Drylac®– produkty garantují architektům a stavitelům splnění všech těchto náročných kvalitativních standardů a starají se o to, aby fasády takto lakovaných projektů upoutávaly pozornost po mnoho a mnoho let.
Od Vídně až po Singapur. Od Frankfurtu až po New York.

Další možnosti individualizace fasádních panelů pak otevírá naše nejnovější technologie TIGITAL® Inks & Powders. Digitální inkousty a tonery z produkce TIGER byly vyvinuty speciálně za účelem potisku práškově lakovaných ploch a poskytují neomezené pole působnosti v personalizaci stavebních celků.

www.tiger.archi
www.tiger-coatings.com

ZDROJ: PR článek společnosti TIGERLAK, s.r.o.