Panoramatická fasáda Schüco FWS 35 PD umožní nerušený výhled
Galerie(6)

Panoramatická fasáda Schüco FWS 35 PD umožní nerušený výhled

Partneři sekce:

Ničím nerušený obraz, to je trend současnosti nejen v architektuře. Televize maximálně zeštíhlují rámečky obrazovek, displeje mobilních telefonů jsou již stoprocentně bezrámečkové a stejným směrem neomezených výhledů se vydali i tvůrci skleněných ploch okenních a fasádních systémů. Příkladem je panoramatická designová fasáda Schüco FWS 35 PD, z jejíž už tak štíhlých hliníkových profilů ubral výrobce další milimetry. Jak napovídá číselný údaj, tato inovovaná fasáda se vyznačuje štíhlou pohledovou šířkou hliníkových profilů pouhých 35 mm při zachování tepelně-izolačních požadavků pasivního domu.

Žijeme v éře velkorysých skleněných ploch moderní „transparentní“ architektury, která vytváří maximálně prosklené, světlo propustné fasády, které propojují interiér s exteriérem, přitom nechceme dělat kompromisy v otázce energetické náročnosti. Subtilní fasádní systém Schüco FWS 35 PD pro prosklené opláštění má unikátní pohledovou šířku profilu pouhých 35 mm, zároveň splňuje hodnoty tepelné izolace ve standardu pasivních domů.

Propojení interiéru s exteriérem díky systému Schüco FWS 35 PD

Propojení interiéru s exteriérem díky systému Schüco FWS 35 PD

Fasádní systém Schüco FWS 35 PD vytváří reprezentativní konstrukce s doslova širokoúhlým vizuálním vjemem a je vhodný především pro přízemní fasádní plochy bytových i nebytových objektů, jako jsou obchody či showroomy. Panoramatický design s minimální pohledovou šířkou profilu garantuje nerušený výhled i vnější pohled na fasádu. Vizuálně téměř bezrámová kombinace fasádního systému Schüco FWS 35 PD s posuvným systémem Schüco ASS 77 PD byla za svůj puristický design nyní oceněna i prestižním titulem iF Design Award 2018.

Bezrámová kombinace posuvného systému Schüco ASS 77 PD a fasády Schüco FWS 35 PD

Bezrámová kombinace posuvného systému Schüco ASS 77 PD a fasády Schüco FWS 35 PD

Modulární systém Schüco FWS 35 PD je kompatibilní s trojitým zasklením o tloušťce až 52 mm, fasádními konstrukcemi jiných pohledových šířek (50, 60 a 80 mm) i s klasickými okenními a dveřními systémy Schüco AWS, resp. Schüco ADS. Upínací profily osazovacího rámu jsou vhodné i pro integraci okenní řady Schüco AWS s mechatronickým kováním Schüco TipTronic, které umožňuje automatické noční chlazení a senzory řízené větrání.

Detail fasády Schüco FWS 35 PD

Detail fasády Schüco FWS 35 PD

Fasádní systém Schüco FWS 35 PD se vyrábí ve dvou úrovních tepelné izolace s izolátory HI a SI. Systém s certifikátem pasivního domu dosahuje hodnoty prostupu tepla Uf až 0,90 W/(m²K). Testovaný je proti vniknutí v bezpečnostní třídě RC 2.

Subtilní profily Schüco FWS 35 PD spoluvytvářejí dokonalý image obchodu

Subtilní profily Schüco FWS 35 PD spoluvytvářejí dokonalý image obchodu  

Vedle excelentního vzhledu je přidanou hodnotou fasády také efektivní výroba a jednoduchá instalace. Nové prefabrikované modulární komponenty výrazně urychlily výrobní proces i zpracování. Optimalizovaný systém napojení do stavební konstrukce a patentovaný úchytný systém se zaklapávacími profily redukují spoje a umožňují racionální, bezpečnou a rozměrově tolerantní montáž.

 

Pro více informací navštivte www.schueco.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Schüco CZ