Kingspan Kooltherm K15 – ideální izolace pro zavěšené fasády
Galerie(7)

Kingspan Kooltherm K15 – ideální izolace pro zavěšené fasády

Partneři sekce:

Zavěšené odvětrané fasády dnes představují oblíbené řešení zejména u občanských a administrativních budov. Jejich nespornou výhodou je, mimo jiné, zejména vysoká variabilita finální povrchové úpravy, odvětrání umožňující ochránit vlastnosti systému před vlhkostí a snadné opravy. Izolace zavěšených fasád od společnosti Kingspan Izolace s názvem Kooltherm K15 pak představuje ideální řešení tepelnětechnických požadavků v téměř jakékoli skládané fasádě tohoto typu.

Zavěšená fasáda
Zavěšenou fasádu tvoří konstrukce se zadním odvětráním a dodatečná izolační vrstva, chráněná proti účinkům klimatických vlivů vhodným vnějším pláštěm. Tento systém je vysoce variabilní – ať už zvolíte jako finální povrchovou vrstvu omítané desky, dřevěné lamely, vláknocementové, plastové či dokonce keramické, případně kamenné panely, při dodržení předepsaných technologických postupů a výběru dostatečně kvalitní izolační vrstvy bude výsledkem fasáda špičkových parametrů v moderním designu.

Kooltherm K15 - keramický obklad

Tenká izolace výjimečných vlastností
Veškeré výrobky Kingspan Kooltherm® jsou chemicky neškodné pro životní prostředí a při použití bezpečné. Fasádní desku Kingspan Kooltherm® K15 lze s úspěchem použít zejména jako izolační materiál ve skládaných fasádách, kde je často omezený prostor. Kooltherm® K15 má velmi vysoké tepelně izolační schopnosti a potřebuje ke své instalaci prostoru velmi málo. S tuhou izolační deskou Kooltherm® K15 lze snadno zachovat potřebnou vzduchovou mezeru bez toho, aby rostla tloušťka fasády. Dosáhne se tak štíhlé stavební konstrukce a kromě toho zůstává zachována svoboda pro architektonické řešení a k dispozici zbude více prostoru pro estetické řešení fasády.

Kooltherm K15
Deska se dodává s černým laminováním, díky čemuž ji lze využít i v případě fasádního systému s otevřenými spárami. Díky své konstrukci je navíc dostatečně hydrofobní, instalace dodatečné hydroizolační fólie odpuzující vodu většinou není nutná. Díky výborným protipožárním vlastnostem dosahuje fasádní deska Kingspan Kooltherm® K15 velmi dobrou třídu reakce na oheň B-s1 (d0 jako holý výrobek). Pro skládané fasády je fasádní deska Kooltherm® K15tou nejlepší volbou.

Kooltherm K15 - reference

Výčet výhod desek Kooltherm K15
–    Součinitel tepelné vodivosti lambda 0,020 W/m.K
–    Ideální do novostaveb i při rekonstrukci budovy
–    Dlouhá životnost a šetrnost k životnímu prostředí (atestace nizozemským testovacím institutem NIBE)
–    Jednoduchá pokládka
–    Ideální na zavěšené fasády s otevřenou strukturou

Kooltherm K15 - dřevěný systém

Ekologický panel šetří energie i prostor
Fasádní deska Kingspan Kooltherm® K15 je izolační deska z rezolové tuhé pěny, opatřená na jedné straně uzavřenou černou hliníkovou fólií a na druhé straně mikroperforovanou hliníkovou fólií. Má nízkou hmotnost a přesné výrobní provedení umožňuje snadnou a přesnou pokládku. Izolační materiál Kooltherm je velice šetrný k životnímu prostředí. Produkt je mimořádně vhodný pro projekty ekologického bydlení a pasivní domy.

Technické údaje
VlastnostHodnota
Třída reakce na oheň (dle ČSN EN 13501-1)B-s1, d0 (holý výrobek)
Hustotacca. 35 kg/m3
Pevnost v tlaku při 10% deformaci (dle ČSN EN 826)≥ 100 kPa
Rozměrová stabilita 48 hod 70 °C a 90 % RV (délka a šířka)≤ 1,5 %
Rozměrová stabilita 48 hod., -20 °C / +70 °C (délka a šířka)≤ 1,5 %
Difuzní odpor (μ)1430
Uzavřené buňky min.Min. 90 %
Tepelné vlastnosti
Koeficient tepelné vodivosti

Tloušťka izolace

(mm)

Hodnota λD (W/m•K)

(dle ČSN EN 13166)

< 450,021
45 – 120  0,020
Tepelný odpor
Tloušťka izolaceHodnota RD
(mm)(m2•K/W)
200,95
401,90
603,00
804,00
1005,00
1206,00

Hodnoty RD jsou stanoveny pro značení CE a jsou převzaty do osvědčení KOMO.
Hodnoty RC se v této tabulce neuvádějí, protože hodnoty RC závisejí na typu upevňovacího materiálu a počtu upevňovacích prvků na m2.

Více informací na www.kingspaninsulation.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Kingspan Insulation