Partneři sekce:
  • Stavmat
  • Ostendorf - OSMA
  • Českomoravský beton

Fasády z desek CETRIS = hra barev i tvarů

Fasády z desek CETRIS = hra barev i tvarů

Zavěšené fasádní obklady nemusí být tvořeny pouze nudnými pravidelnými panely obdélníkových tvarů s hladkým povrchem. Pro oživení vzhledu, popřípadě pro vytvoření jedinečné podoby fasády, mohou být pro opláštění fasád použity nepravidelné tvary fasádních desek i  fasádní desky se strukturovaným povrchem.

Výrobce cementotřískových desek CETRIS®, akciová společnost CIDEM Hranice,  disponuje dvěma automatickými CNC obráběcími centry, kde je možné na přání zákazníka vyřezat téměř jakýkoliv libovolný tvar fasádních desek.

CNC centrum umožňuje nejen dělení desky, ale i vrtání otvorů rozličných průměrů.  Samozřejmostí je vytvoření výřezů s atypickou geometrií. Po obvodě mohou mít desky i sraženou hranu, na výběr je zkosená hrana pod úhlem 45°, nebo takzvaná půlkulatá hrana s poloměrem 3,2 mm. Úprava desky na CNC stroji je řešena nástroji s diamantovými břity tak, aby opracovaní bylo co nejpřesnější. Pro snadnou orientaci při montáži je možno  fasádní desky opatřit popiskem na zadní straně.

Tímto způsobem byly vyrobeny i lichoběžníkové fasádní obklady CETRIS® LASUR pro německého zákazníka.  Tyto rozmanité přířezy byly použity na opláštění budov technického zázemí berlínského zábavního amfiteátru Kindl-Bühne Wuhlheide. Fasádní panely tloušťky 12 mm jsou k podkladní dřevěné konstrukci lepeny systémem SIKA Tack Panel, bez viditelného mechanického upevnění, realizaci provedla  česká firma Montage 24 Zlín.

Samotná povrchová úprava použitých desek CETRIS® LASUR je vytvořena probarveným lazurovacím nátěrem. Nástřik touto nátěrovou hmotnou vytváří na desce CETRIS® polokrycí barevný efekt. Vysokotlakým stříkacím zařízením je dosaženo originální struktury nástřiku, každá deska je svým způsobem jedinečná. Na výběr  je celkem 12 barevných odstínů desek CETRIS® LASUR.

Elegantně vypadá provedení s lasurovacím nástřikem na profilovaných deskách CETRIS® PROFIL. Na výběr jsou dva strukturované povrchy – imitace dřevěných let a štípané břidlice.

Úzké lamely z fasádních desek CETRIS® PROFIL LASUR s reliéfem dřeva použité na opláštění Centra sociálních služeb v Prostějově vytvořily věrné opláštění ve stylu dřevěných palubek.

Použitím cementotřískových desek CETRIS® byl splněn požadavek na nehořlavý obklad s nulovým indexem šíření plamene a zároveň fasádní obklad s minimální údržbou.

Vše o cementotřískových deskách CETRIS®, jejich možnosti použití, způsoby opracování, ukázky referencí a další důležité informace najdete na nových internetových stránkách www.cetris.cz  

ZDROJ: PR článek společnosti CIDEM Hranice, a.s.

RubrikyFasáda