Efektivnější budovy pro lepší svět

Společnost Kingspan je světovým lídrem v oblasti sendvičových panelů, pokročilých izolací a řešení obvodových plášťů budov. Naše výrobky umožňují vytvářet udržitelné budovy bez emisí uhlíku, které jsou tepelně účinnější, využívají přírodní obnovitelné zdroje energie a udržitelně hospodaří s vodou.

V našem globálním programu udržitelnosti nazvaném Planet Passionate se zaměřujeme na čtyři klíčové oblasti – energii, emise CO2, oběhové hospodářství a hospodaření s vodou. Tento program, který byl spuštěn v roce 2020, je realizován ve všech zemích a pobočkách, kde společnost Kingspan působí (více než 80 zemí a 212 poboček). S ohledem na nejnovější vědecké studie o změně klimatu se snažíme snižovat emise CO2 a podporovat využívání obnovitelných zdrojů energie.

Zjistěte, jak můžete vytvářet efektivnější budovy pro lepší svět pomocí pokročilých izolací a obvodových plášťů budov od společnosti Kingspan.

VGP Park Jenec (6) upr
Zdroj: Kingspan

Moderní logistické centrum: inovativní řešení a estetický design

Pro našeho obchodního partnera VGP jsme dodali panely KS TL na stavbu logistického centra v Praze-Jenči. Výběr správných materiálů a jejich estetické provedení je klíčovým faktorem při výstavbě moderního skladu. Izolační sendvičové panely jsou pro tuto stavbu ideálním řešením.

Jejich konstrukce se skládá ze dvou ocelových ploch a izolačního jádra, což zaručuje nejen vysokou izolační hodnotu, ale také vynikající pevnost a odolnost proti vnějším vlivům. Navíc jsou tyto panely lehké a snadno se montují, což urychluje celý proces výstavby a snižuje náklady. Barva hraje důležitou roli nejen v estetické stránce budovy – odstín R9007 poskytuje moderní a elegantní vzhled, zatímco odstín R1033 přináší do prostředí život a energii.

Celkové zaměření budovy na multifunkční využití (skladování, výroba a logistika) spolu s použitím nejnovějších materiálů a technologií, jako jsou sendvičové panely KS TL Kingspan, naznačuje, že skladové prostory v Praze-Jenči jsou připraveny splnit náročné požadavky současného trhu.

Zdroj: Kingspan

Spojení elegance a efektivity

V obci Svatobořice-Mistřín na jižní Moravě vznikl areál společnosti Vinospol, spol. s r. o., významného dovozce a distributora vín v České republice.

Jedná se o komplex sestávající z haly s výrobními a skladovacími prostory a administrativním zázemím, který slouží jako sídlo společnosti. Design budovy, v němž jsou výraznými prvky dřevo a kámen, je velmi dobře řešen. Architektům se při stavbě podařilo příjemným způsobem sladit barevnost budovy, která jí dodává reprezentativní vzhled.

Celá budova působí netradičním a nadčasovým dojmem. Stěnové panely KS FR, KS FH a KS LR jsou klíčovými prvky pro vytvoření optimálního prostředí v celém komplexu. Požární odolnost zajišťuje bezpečnost a tepelná izolace minimalizuje náklady na energie. Funkčnost a estetika kancelářských prostor jsou pečlivě propojeny použitím stěnových panelů a designových dřevěných nosníků.

Architektonický skvost Butterfly v Praze

Architektonicky výjimečná a oceněná budova Butterfly v Praze využívá 60 mm silné stěnové panely KS NF s jádrem z pěny IPN, které kromě izolační funkce plní i funkci nosné konstrukce pro vegetační fasádní systém. Sendvičové izolační panely jsou stejně jako okenní výplně zapuštěny do hliníkových profilů systému.

Stavba ve tvaru eliptických motýlích křídel pro nás byla v mnoha ohledech skutečnou výzvou, protože každý panel vyžadoval individuální tvarování. Kromě toho byl nestandardní systém kotvení závěsných květináčů s vegetací posouzen a experimentálně ověřen nosnými zkouškami v naší laboratoři. Celkovou složitost projektu se podařilo úspěšně vyřešit díky velmi dobré spolupráci všech zúčastněných.

Tato krásná zelená budova je jedinečnou kombinací moderních technologií a technických řešení a esteticky a ekologicky pojatého vzhledu, který jí dodává osazená zelená fasáda. Stěnové panely jsou opatřeny vysoce odolnou povrchovou úpravou Kingspan Spectrum, která chrání budovu před povětrnostními vlivy. Tato odolná povrchová úprava zajišťuje dlouhou životnost budovy a minimalizuje náklady na údržbu.

www.kingspan.com/cz/cs/

ZDROJ: PR článek společnosti Kingspan